venkovní žaluzie

Jak vybrat venkovní žaluzie?

Aby venkovní žaluzie dobře plnily svou funkci, je třeba věnovat pozornost jejich výběru. Důležitá je jejich kvalita, provedení i instalace.

Výběr venkovních žaluzií, které současně mají široké spektrum využití, je třeba podřídit tomu, kam je budete instalovat. Lze je využít v domácnostech, bytových domech, kancelářských budovách, na verandách, terasách, individuálně v zahradních altánech a na pergolách. Jsou vyrobeny z odolných materiálů odolávajících povětrnostním podmínkám.

Venkovní žaluzie a kritéria výběru

Venkovní žaluzie se dodávají v šířkách 90, 80, 70, ale i 50 mm. Na bočních stranách mají hliníkové vodící lišty k jejich zajištění. K ukrytí vytaženého svazku se pak používají krycí plechy. Vybrat si můžete barvu a celkový design. Věnujte pozornost i způsobu ovládání venkovních žaluzií, které může být automatické i ruční. Doporučujeme kvalitní elektromotor, který lze zapojit do centrálního řídícího systému nebo napojit na čidlo reagující na počasí. Dálkovým ovladačem nebo telefonem regulujete nastavení podle potřeby. Jednotlivé typy venkovních žaluzií se tedy liší především tvarem, šířkou lamely, typem ovládání a způsobem bočního vedení lamel. Venkovní žaluzie jsou originálním a funkčním doplňkem všech moderních fasád.

předokenní žaluzie

Venkovní žaluzie do oken

Venkovní žaluzie do oken představují nejpoužívanější způsob venkovního stínění a jsou i účinnou tepelnou ochranou. Při staženém stavu odráží sluneční paprsky a nedovolují jim proniknout do interiéru. Příznivě ovlivňují tepelné podmínky uvnitř každé budovy. Předokenní venkovní žaluzie vytváří optimální prostředí z oblasti světelných a tepelných podmínek. Šetří náklady na klimatizaci a v interiéru vytváří příjemné klima. Venkovní žaluzie chrání interiér před horkem a nabízejí vám možnost regulovat množství slunečních paprsků dopadajících do pokoje. Při správném nastavení lamel zabráníte vstupu slunce i horka, přesto budete prostor větrat. Více informací najdete tady.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *