5 důvodů, proč potřebujete bezpečnostní dveře

Abyste mohli považovat svůj domov za oázu bezpečí, kam se nikdo nepovolaný nedostane, pořiďte si bezpečnostní dveře. Bezpečnostní vchodové dveře mají spoustu výhod. Jaké to jsou?

1.      Ochrana proti nezvaným návštěvníkům

Bezpečnostní dveře vás ochrání před zloději, nepoškodí se a nikdo je neprokopne. Měly by splňovat parametry minimálně 2. nebo 3. bezpečnostní třídy. Bezpečnostní prvky tvoří třeba tříbodový hákový zámek, 3 plynule seřiditelné závěsy a 3 pasivní čepy zabraňující vysazení a vypáčení. Díky nim snížíte riziko vykradení bytu, domu nebo chaty až o 80 %. Vyrábějí se z kovu, ze dřeva s masivním rámem nebo s výplní z plné dřevotřísky. Při jejich výměně se často nemusí ani bourat zárubně. Univerzální kovová zárubeň je určena i pro jednopolodrážkové i dvoupolodrážkové dveře s lepšími parametry.

2.      Ochrana před požárem

Protipožární dveře vás ochrání i před ohněm. Požár může propuknout u vás i u sousedů. Hodí se do panelových domů se snadno vznítitelnými materiály, do příbytků kuřáků, nebo tam, kde se topí uhlím či dřevem. Před zakoupením bezpečnostních dveří se zajímejte i o stupeň protipožární ochrany. Měly by odolat ohni alespoň po dobu 30 minut. Dveře s kouřotěsným uzávěrem nepropustí nebezpečné zplodiny a výpary. Protipožární dveře osazené v protipožární obložkové zárubni, protipožární rámové prosklené stěně nebo kovové zárubni, která splňuje náležitosti pro požární uzávěr dané odolnosti, se hodí také do kotelny, dílny či garáže, protože jimi neprojdou výfukové ani jiné zplodiny.

3.      Bez úniku tepla a s nepropustností hluku

Vchodové dveře oddělují prostory s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu. Proto vybírejte dveře opatřené nátěrem proti pronikání vlhkosti i úniku tepla. Ušetříte v zimě za topení a v létě za klimatizaci. Zvukotěsné dveře se speciální konstrukcí a zvukově izolačními prvky vytvoří ochrannou bariéru, nepropustí dovnitř hluk a za dveřmi vašich příbytků bude příjemné ticho. 

4.      Vše pod kontrolou a bez obav ze ztráty klíčů

Přidejte moderní technologie a pořiďte si digitální kukátko se záznamem pohybu přenášející obraz na malý monitor. I na větší vzdálenost rozpoznáte, kdo stojí za dveřmi. Po zazvonění se navíc obraz zaznamenává na paměťovou kartu. Pokud nejste doma, máte přehled o tom, kdo se pohyboval kolem. Dveře lze spojit s mechanickým vícebodovým zámkem. Pokud se bojíte ztráty klíčů, zvolte chytrý zámek s dálkovým ovládáním pomocí smartphonu, tabletu či otiskem prstu. Nemusíte mít klíče, dveře zamykat i z větší vzdálenosti a také s možností si ověřit, že jste nezapomněli zamknout.

5.      Vždy v souladu s exteriérem i interiérem

Bezpečnostní dveře také umožňují dvojí design. Z vnitřní části je sladíte s ostatními dveřmi v interiéru a budou se hodit ke stávajícímu zařízení. Z venkovní strany může být dekor v jednotném stylu ostatních vchodových dveří v domě včetně kování. Vaše stylové vstupní dveře zapadnou kamkoliv.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *