vánoční dekorace

15 inspirací na vánoční dekorace bytu

Na nejkrásnější svátky v roce, kterými Vánoce jsou, se těší malí i velcí. Ladění domova do vánoční atmosféry zahrnuje i krásné vánoční dekorace.

Vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby v podobě sněhových vloček, hvězd a zvonků nemusíte využít jen na stromeček. Zavěste je do okna, na dveře, na zábradlí i na lustr. Obklopte se jimi a vykouzlete tu pravou vánoční atmosféru.

Vánoční baňky

Na stromeček si letos pořiďte nové vánoční baňky. Nádherné jsou v bílé barvě či stříbrné barvě v naprosto jednoduchém pojetí. Můžete však zvolit i netradiční barvy. Co takhle měděnou?

Šišky, oříšky a suché plody

Dekorativní jsou i šišky, oříšky, sušená celá skořice, sušené plody šípků i cesmíny nebo sušené plátky pomerančů. Vánoční výzdobu nemusí tvořit jen baňky.

Papírové ozdoby

Ozdoby z papíru neztrácejí své kouzlo. Navíc si je můžete sami vyrobit i s dětmi. Dekorace si můžete vystříhat z bílého i barevného a několikrát přeloženého papíru třeba do tvaru sněhových vloček. Krásně vypadají i stromečky z notového papíru.

Adventní věnec

Na vánoční náladu vás skvěle navodí advent. Pořiďte si adventní věnec se 4 svíčkami a dejte jej na stůl, komodu či konferenční stolek.

Vánoční věnec

Vánoční věnec bez svíček je nádherný na dveřích i na zdi. Slaďte jej do stejných ozdob a barev, jako budete mít na vánočním stromku i adventním věnci. Podívejte se jak vyrobit adventní věnec.

Jmelí

Na Vánoce nesmí chybět jmelí pro štěstí. Pod pověšeným jmelím byste se měli políbit a ve váze vypadá nádherně i s dalšími dekoracemi.

Větvičky chvojí ve váze

Kouzlo Vánoc podpoří i větvičky chvojí ve váze. Můžete k nim přidat již zmíněné jmelí a dekorace, které budou i na vánočním stromečku.

Betlém

Betlém je symbolem Vánoc již dlouhá léta. Křesťanský symbol narození Ježíška nenechte vytlačit Santa Clausem a soby.

Svícny

Bez svíček si Vánoce neumíme snad ani představit. V kombinaci s vánočním svícnem máte jednoduchý, za to velice dekorativní doplněk do bytu či domu na dlouhé a chladné večery.

Lucerny

Stejně jako svícny mají i lucerny na Vánoce svůj podíl na vytváření romantické a hřejivé vánoční atmosféry. Nemusíte do nich dát jen klasické svíčky, ale třeba i vánoční osvětlení.

Andílci

Andělé jsou posly Vánoc. Tato forma dekorace je v posledních letech zase velmi oblíbená. Pořídit si můžete sošky z mnoha materiálů, v jakýchkoliv velikostech i podobách.

Vánoční figurky

Úžasné jsou i látkové, slaměné, kovové i keramické figurky zvířátek a skřítků, které milují zejména děti a rozveselí vaše příbytky. Jsou prostě okouzlující.

Vnitřní osvětlení

Osvětlení je populární a nemusíte mít jen svítící vánoční stromeček. Pořiďte si i další světelné prvky do bytu či domu ve vánočním designu. Poslouží vám místo lampiček s kouzelnou atmosférou.

Venkovní osvětlení

I okolí domu si zaslouží péči a výzdobu. Velké množství vánočního osvětlení vám umožní osvětlit stromy, zábradlí, okny, domy, střechy i zahrádku.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *