Posuvné sprchové dveře

Jaké jsou výhody posuvných sprchových dveří? WellMall zná odpověď!

Ve světě koupelnového designu získávají posuvné sprchové dveře stále větší oblibu, a to zejména díky svým estetickým i praktickým výhodám. V tomto článku se společně s prodejcem WellMall zaměříme na výhody posuvných sprchových dveří a na to, jak mohou přinést do vaší koupelny eleganci a efektivitu. 

Optimalizace prostoru

Posuvné sprchové dveře (nebo chcete-li šoupací sprchové dveře) jsou ideální volbou pro malé koupelny, kde má každý centimetr místa cenu zlata. Bez nutnosti otevírat dveře dovnitř nebo vně sprchového prostoru umožňují posuvné dveře efektivní využití místa. A to zejména díky tomu, že posuvná část dveří při otevření „zajede“ vedle pevné části dveří. 

Aby byl zajištěný plynulý pohyb při otevírání, je potřeba dát si pozor na zpracování pojezdových koleček. Toho se ale u prodejce WellMall při výběru sprchových dveří bát nemusíte. WellMall nabízí převážně své vlastní produkty, na jejichž zpracování si dal opravdu záležet. 

TIP: Pamatujte, že kvalitní pojezdová kolečka jsou klíčem ke správné a dlouholeté funkci sprchového koutu. 

Moderní design a estetika

Posuvné dveře dodávají koupelně moderní a elegantní vzhled. Jejich čisté linie a minimalistický design přispívají k vizuálnímu dojmu, a tím vytvářejí stylový prvek, který ladí s moderním koupelnovým designem.

sprchové dveře NICOL BLACK
Sprchové dveře NICOL BLACK

Snadné otevírání a zavírání

Manipulace s posuvnými sprchovými dveřmi je snadná a plynulá. Bez námahy se otevírají a zavírají, což je zvláště vítané pro ty, kteří preferují pohodlnost a jednoduchost v každodenním používání koupelny.

TIP: Údržba pojezdových koleček je stejně tak důležitá jako údržba celého sprchového koutu. Čas od času nezapomeňte kolečka promazat.

sprchové dveře NICOL CHROM
Sprchové dveře NICOL CHROM

Bezpečnost a čistota

Posuvné dveře díky své rámové konstrukci a kvalitnímu těsnění minimalizují průnik vody mimo sprchový prostor, což přispívá k udržení suché a bezpečné koupelny. Kvalitní materiály, ze kterých jsou sprchové dveře vyrobené, jako jsou hliník a bezpečnostní sklo, poskytují snadnou údržbu a odolnost proti vlhkosti.

Flexibilita rozměrů 

Posuvné dveře jsou dostupné v různých šířkách, materiálech a barvách. Ve WellMallu si najde své opravdu každý. Nabízí totiž sprchové dveře ve spoustě rozměrových kombinacích.
Skvělým příkladem jsou sprchové posuvné dveře NICOL, které najdete hned v 15 různých šířkách od 80 do 160 cm, kdy každý rozměr je ještě nastavitelný o 4 cm. Tím nabízí opravdu velkou flexibilitu. Navíc je tento typ k dostání v chromové nebo černé barvě a s čirou či průsvitnou výplní skla. 

Ovšem vše má své pro a proti

Ostatně jako u každých sprchových dveří, i zde se najdou malé nevýhody, mezi které patří zejména menší vstup. Díky dveřním sklům, která zajíždí za boční sklo. Druhou nevýhodou je, že dveře neposkytují zcela bezbariérový vstup, a to kvůli svojí rámové konstrukci. Pro osoby s omezenou pohyblivostí bude tedy lepší zvolit jiný typ, a to třeba dveře otevírací do prostoru

Posuvné sprchové dveře přinášejí do moderní koupelny nejen estetiku, ale i praktičnost a efektivitu. Jejich schopnost optimalizovat prostor, plynulý pohyb a elegantní design činí z posuvných dveří vynikající volbu pro ty, kteří chtějí spojit funkčnost s vizuálním dojmem ve své koupelně. Pokud pátráte po posuvných sprchových dveřích, určitě navštivte e-shop WellMall, kde vám poradí s výběrem, a šikovný technik dokonce i se samotnou montáží. 

Zdroj obrázků: wellmall.cz

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *