Výstava v CAMPu ukazuje, jak se promění velká část pražského Smíchova

Možná jste už o tom slyšeli, právě je možné v Centru architektury a městského plánování neboli CAMP nahlédnout do vzdálené i blízké budoucnosti. Velká část pražského Smíchova se tak za nějaký čas promění. Několik zde stojících, nevyužívaných a zanedbaných městských bloků se zde brzy promění na obdivuhodné Smíchov City s bydlením, kancelářemi, obchody, parky a promenádami. Tato výstava ukazuje novou čtvrť na modelu a dokonce i ve virtuální realitě.

Projekt Smíchov City

Projekt Smíchov City je pro Prahu zcela klíčový. Bude první startovací metou, přes kterou hledají jeho autoři recept, jak ze stovek hektarů v současné době nevyužívaných ploch udělat fungující a obytné městské čtvrti. Jde o zcela unikátní příklad vysoce plodné spolupráce mezi městem, občany a developerem. Tam, kde bude stát Projekt Smíchov City, je dnes zanedbaná a z velké části zcela nevyužívaná část Smíchova, která se díky tomuto projektu proměnění k nepoznání. Původně průmyslový Smíchov se ve velkém začal proměňovat už před lety. Bývalé Ringhofferovy závody se třeba proměnily na obchodní centrum a známý Anděl se tak stal velmi známým centrem města.

Projekt Smíchov City a studio A69 architekti

Smíchov City bude mezi stanicemi metra Anděl Na Knížecí a Smíchovské nádraží. Jeho urbanistický koncept navrhlo studio A69 architekti, ale zapojili se do něj dokonce i občané, jejichž návrhy na změny byly do tohoto projektu zapracovány, třeba v podobě parku místo bulváru. Smíchov City bude po jeho dokončení celkové výstavby nabízet byty celkem pro 3 300 obyvatel a vznikne zde celkem 9 000 pracovních míst. Bude mít zcela odlišný, velmi rozmanitý a neunifikovaný vzhled. V nové čtvrti se počítá se zelení, možností klidného posezení, s obchody, kavárnami i restauracemi. Právě na avizované, aktuálně konané výstavě v CAMP máte i vy možnost si prohlédnout model celé čtvrti, její vizualizace a novou čtvrť si projdete i ve virtuální realitě.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *