zahradni_nuzky_stihl

Motorové nůžky Stihl jako nezbytná součást zahradní výbavy na jaro

Jaro nám pomalu ale jistě klepe na dveře. S příchodem tohoto ročního období se začíná probouzet veškerá zeleň, která si žádá každoroční péči. Dopřejte stromům a keřům na Vaší zahradě zasloužený zástřih. Ten porosty omladí, prodlouží jejich životnost a Vy se budete moci v budoucnu těšit na bohatší úrodu. A jakého pomocníka si na to pořídit?

Zahradní motorové nůžky nejen pro ořez živého plotu

Pro prořez dřevin na zahradě z praktického či estetického hlediska potřebujete výkonný a přizpůsobivý nástroj. Neomezenou volnost pohybu a zároveň vysokou výkonnost můžete očekávat od zahradních motorových nůžek značky Stihl. Nejčastěji se využívají k úpravě živého plotu, jehož ořez není kvůli časové náročnosti možný. A na co se při výběru zahradních motorových nůžek zaměřit?

Nového pomocníka na zahradu vybírejte podle potřeby výkonu

Výběr zahradních motorových nůžek závisí především na velikosti a na výkonu, které od nástroje budete vyžadovat. Pro občasný zástřih malých keříků Vám postačí zahradní motorové nůžky nižšího výkonu s kratší řeznou délkou okolo 40 cm. Pro obtížnější práce kolem domu vyhledávejte technicky náročnější zahradní motorové nůžky, které nabízí např. antivibrační systém, oboustranné ostření nožů nebo beznářaďový uzávěr paliva. Kromě délky řežu se zaměřte na rozteč zubů, který se nejčastěji pohybují mezi 16 mm a 18 mm. 

Kvalitní zahradní motorové nůžky z nerezové oceli

Kvalitní zahradní motorové nůžky bývají vyrobeny z nerezové oceli a na jejich čepelích naleznete potah teflonu. Investice do kvalitnějších a cenově náročnějších zahradních motorových nůžek se Vám odrazí i v jednoduchosti manipulace s nástrojem. Práce s kvalitními zahradními motorovými nůžkami nevyžaduje velkou sílu. Na tom má podíl například rotační pohyb držadla, které umožňuje současně zapojit všechny prsty uživatele.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *