Stavba střechy není jen o výměně krytiny

V momentě, kdy zjistíte, že střecha vašeho domu není v dobrém stavu, je co nejdříve nutné přistoupit k její rekonstrukci. Sami se do práce raději nepouštějte, pakliže nemáte potřebné znalosti a zkušenosti. Raději si na pomoc zavolejte odborníky.

Proč se nespoléhat na opravu střechy svépomocí?

Oprava střechy se na první pohled může jevit jako jednoduchá záležitost. Mnozí majitelé rodinných domů si myslí, že stačí pouze vyměnit střešní krytinu a je po problému. To je ale obvykle jen jednou z příčin, proč do domu zatéká. Jedině zkušení profesionálové poodhalí skutečný stav a zjistí, kde se skrývají problémy, které mohou mít vážné důsledky.

Na co vše je nutné hledět, když se opravuje střecha rodinného domu?

Střechy jsou důležitým prvkem rodinných domů. Zajišťují, aby do domu nezatékalo. Špatná střecha způsobuje snížení životnosti a stability stavby, zároveň tudíž i kvality bydlení. Rekonstrukce střechy musí být provedená komplexně. Kromě výměny tašek odborníci mohou zjistit třeba potíže s kvalitou krovů a izolace. Právě izolace je důležitým prvkem. Bez ní dochází v domě ke kumulaci vlhka, což vede k tvorbě plísní, jež následně ohrožují zdraví obyvatel domu a celkovou stabilitu nemovitosti.

Komplexní oprava střechy tudíž zahrnuje celou řadu prací. Na pomoc si můžete zavolat například odborníky ze společnosti Střechy Novák – Střechy Praha. Jde o firmu, jež má se stavbou a rekonstrukcemi střech mnohaleté zkušenosti. Její pracovníci dokážou provést veškeré nutné opravy tak, aby výsledná stavba zajistila potřebné bezpečí a střecha měla dlouhou životnost. Kvalitně provedená oprava střechy vám zaručí, že do domu nepronikne voda a vlhkost, a to ani během velmi špatného počasí. Dostatečně pevná konstrukce střechy zajistí, že ve vichru a plískanicích nedojde k jejímu poškození. Během zimy pak unese i tíhu napadaného sněhu.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *