Venkovský styl bydlení – Inspirace

Venkovský styl je založený na tradičních a nadčasových vzorech a kvalitních materiálech. Je propojený s přírodou a vrací se ke starým dobrým hodnotám. Umí být funkční, praktický i moderní současně. Co zakomponovat do venkovního stylu? Přinášíme vám trochu inspirace.

Útulnost a romantika

S prvky venkovského stylu přenesete do svého domova příjemný pocit útulnosti. Romantické vzory kombinované s klasickým masivním nábytkem dosáhnete působícího výsledku. Venkovský styl se navrací k původním hodnotám se zachováním maximální funkčnosti i moderního vzhledu interiéru. Nese prvky přírody i tradic a dá se kombinovat s rustikálním, provensálským i skandinávským stylem a typicky českým selským nábytkem.

Přírodní materiály a dekorace

Hlavním prvkem venkovského stylu je dřevěný nábytek z masivu, nebo klasicky vypadající repliky nábytku. Vsaďte na ponechání dřevěného vzoru nebo natření světlou barvou, bílou či modrou. K bydlení na vesnici patří tradiční přírodní materiály, jako je dřevo, proutí, pálené cihly, kámen, kov a sklo. Kamenné obklady oceníte na podlahu i ozvláštnění stěn. Podlaha může být i z dřevěných prken. Na bytový textil a dekorace použijte bavlnu nebo len.

Unikátní venkovské doplňky

Jako topení můžete zvolit krb či krbovou vložku, kachlová kamna, topení ve vintage stylu i biokrby. Koberce jsou ideálně ručně vyrobené a tkané. Na podlahu můžete dát předložky z vyčiněné kůže. Jedinečným doplňkem jsou mosazné kliky a porcelánové zásuvky. Doplňte keramické či smaltované prvky, které dotvoří tradiční dojem venkova. Venkovský styl zasadíte i do moderního interiéru.

Pruhy a motivy květin

U venkovského stylu vsaďte na krásu jednoduchých vzorů. Klasikou jsou květované vzory a nadčasové pruhy. Oblíbené jsou světlé barvy a pastelové tóny, které skvěle poslouží pro dotvoření atmosféry venkova. Doplňte květiny ve váze a živé rostliny v pěkných obalech. Do kuchyně přidejte čerstvé bylinky a tradiční vybavení. V ložnici použijte kvalitní bavlněné povlečení v jemných barvách.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *