7 tipů, jak si zařídit domácí kancelář

Pracujete z domu a potřebujete si vytvořit vhodné prostředí, které vás nebude rušit ale inspirovat a zajistí vám maximální pracovní soustředění i nasazení. Zkuste udělat pár snadných úprav, aby byla vaše domácí kancelář pohodlná a útulná.

1.      Kancelářský stůl, křeslo a umístění monitoru

Pro práci na počítači dbejte na ergonomii. Dejte si záležet při výběru kancelářské židle i pracovního stoluúložnými boxy a zásuvkami. Monitor umístěte do výšky očí. Na stole musí být výše než pracovní deska. Pokud není na kancelářském stole vyvýšená police na monitor, zvolte polohovatelný stojan na monitor nebo si ho zavěste na stěnu. Pro notebook zvolte skládací stolky a chladicí podložky. Podložka zajistí ideální pozici klávesnice a obrazovky i lepší odvod teplého vzduchu.

2.      Uspořádejte kabely

Pořádek na pracovním stole při home office doplňte i uspořádanou kabeláží. Kabely překáží na stole i pod ním a jsou jedním z rušivých elementů při práci. Kabely od počítače, monitorů, myši, nabíječek, internetového připojení i svítidla vytvoří v domácí pracovně vizuální chaos. Abyste se mohli soustředit, pořiďte si speciální organizéry, svorky a lišty na kabely.

3.      Bločky a prostor na poznámky

Na to, abyste si rychle mohli něco poznačit nebo zapsat, vytvořte si prostor na poznámky. Mějte po ruce dostatečné množství lepicích bločků. Doplnit můžete i magnetickou nebo korkovou tabuli. Skvělé jsou i omyvatelné nátěry, které mohou být tabulové, popisovatelné či magnetické. Domácí pracovna vám bude lépe sloužit.

4.      Box nebo skříňka na kolečkách

Na dokumenty a kancelářské pomůcky si pořiďte mobilní skříňku na kolečkách. Prodávají se v různých velikostech a snadno přemístíte skříňku pod stůl i vedle něj. Vytvoříte si úložný prostor a nezaplníte místo napevno umístěným nábytkem.

5.      Do pracovny inspirace, knihovna i dokumenty na dosah ruky

Mějte po ruce šanonydokumenty, odborné knihy, důležité publikace, příručky, časopisy i letáky, které vám usnadňují práci. Vhodný kancelářský nábytek, polici, regál či malou knihovnu si dejte do bezprostřední blízkosti pracovního stolu. Budete mít zdroj inspirace i přístup k důležitým údajům, aniž byste museli opustit místo.

6.      Vhodně kombinujte přirozené a umělé osvětlení

To, co by nemělo chybět v kanceláři, je dostatečné osvětlení. Nejlepší je kombinovat přirozené světlo s umělým. Pracovní stůl neumísťujte naproti oknu. Venkovní světlo má pronikat do interiéru přes okna nad stolem, případně z boční strany. Do domácí pracovny umístěte centrální osvětlení na strop a doplňte stolní lampou na pracovní stůl. Dobré světelné podmínky budete mít ve dne i v noci.

7.      Zútulnění domácí kanceláře

Pro podpoření fantazie a kreativity přizpůsobte doplňky charakteru práce i vaší povaze. Někomu pro homeoffice vyhovuje minimalistická domácí kancelář s bílými stěnami, jinému domácké prostředí plné fotografií, obrazů, sošek či svíček. Pro podporu produkce kyslíku a pročištění vzduchu v místnosti dejte do interiérového prostoru pýr živých rostlin v květináči. Nezapomínejte na pravidelné větrání.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *