Luxusní domy z kontejnerů

Využívání starých věcí a materiálů je stále více populární. Přepravní kontejnery už dávno neslouží jen ke skladování a přepravě, ale i k realizaci netradičních obytných domů. Hlavním důvodem, proč se kontejnery začaly takto používat, je jejich finanční dostupnost. Kontejnerová architektura se dnes stala samostatným specializovaným odvětvím.

Domy z kontejnerů

V této možnosti je ukrytá levná varianta s rychlou montáží. Prakticky nejnáročnější na tomto domě z kontejnerů je stavba základů a pak také vybudování a napojení sítí. Jednotlivé buňky se poskládají k sobě, jako se staví stavebnice. Nakonec vznikne velmi luxusní apartmán. Nevšední bydlení je dnes ale nepochybně i lákadlem bohatší vrstvy lidí, kteří se také rozhodli kontejnery využít pro stavbu svého domu. V interiéru si přijdou na své všichni nadšenci moderní architektury. Návrh interiéru konzultujte s odborníkem, architektem či designérem, pokud nemáte vlastní originální nápady. Je dobré využít prakticky veškerý prostor. V moderních kontejnerových domech se často využívá posuvných systémů.

Kontejnerové stavby

Sáhnete-li po 6 m dlouhém kontejneru, jde spíše o nouzový příbytek o ploše 14 m². Dalším limitem je výška 2,6 m. Mnohem vhodnější je pro bydlení větší varianta, tedy 12 m dlouhý typ s plochou 28 m². Výška kontejneru je téměř 3 metry, a to vám ponechá dostatečný prostor pro nutnou vrstvu izolace. Ta je nutní i z akustického hlediska, nejen kvůli úniku tepla. Zaměřte se také na stav konstrukce. Jednou z výhod kontejnerových staveb je zejména využití recyklovaného materiálu. Když se k tomu přidá také finanční dostupnost, rychlost celkové výstavby a mobilita, kontejnery ve stavebnictví jsou ideální k bydlení. Koupit si můžete mnoho typů a můžete je také dodatečně rozšiřovat.

 Zdroj: resumee.net a liveincontainer.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *