Jak vyrobit vánoční hvězdu z papíru

Vyzdobte si svůj domov tak, aby korespondoval s barvou vašeho vánočního stromku a podtrhl vánoční atmosféru. Pokud nechcete zbytečně utrácet, vyrobte si krásnou papírovou hvězdu.

Náklady na papírovou hvězdu jsou nízké a ušetříte peníze na dárky. Ani samotná realizace není nijak náročná, stačí k tomu šikovné ruce a chuť tvořit. K přípravě hvězdy bude potřebovat šest barevných papírů. K tomu vám bohatě postačí rozměr A4. Barevné variace necháme na vás. Můžete zvolit jednobarevnou hvězdu, ale krásná je i barevná varianta. Tu ocení zejména děti. Připravte si řezák, nůžky, lepicí pásku a lepidlo, oboustrannou lepenku, pravítko a tužku.

Výroba vánoční hvězdy z papíru

Vezměte si arch papíru a přeložte jej tak, aby vám vznikl čtverec. Přebytečný zbytek papíru pak odstřihněte. Naměřte si proužky s rozestupy asi 1 až 1,5 cm tak, aby byla hvězda pěkně rozvrstvená. Jednodušší je varianta s rozestupy 1,5 cm. Klidně si vezměte obyčejný papír a na zkoušku si první cíp vaší hvězdy vyzkoušejte. Pak bude výroba naostro mnohem snadnější.

Jak na proužky

Řezákem si nařežte proužky a u středu papír zcela neprořezávejte, aby vám hvězda držela pěkně pohromadě. Jakmile máte nařezáno, můžete jednotlivé cípy začít spojovat. K tomu skvěle poslouží třeba lepicí guma. S ní je aplikace mnohem snazší než oboustranná lepenka. Cípy spojujte vždy na přeskáčku. Pak stačí všech šest kousků důkladně pospojovat k sobě a hvězda je hotová. Podrobný postup můžete vidět i na našich obrázcích. Vyrobte si i další vánoční dekorace do bytu.

Vyzdobte si své domovy

Vánoční hvězdy můžete dát do okna, pověsit nad stůl, na větvičky chvojí do vázy i na vánoční stromeček. Záleží na tom, jakou velikost zvolíte. Na vánoční ozdoby a dekorace můžete použít i koš z papíru, který si sami vyrobíte. Pokud jste to ještě nestihli, podívejte se, jak si vyrobit adventní věnec. Vaše vánoční hvězda může vypadat i úplně jinak, podívejte se na naše video.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *