Jak ustlat postel: Je to umění

Patříte k těm, co se řídí pořekadlem, kdo si jak ustele, tak si i také lehne? Naučte si svou postel profesionálně ustlat. Perfektně to vypadá, je to snadné a nezabere vám to ráno více než jednu minutu vašeho času.

Jak povléknout postel

Postel se stele i povléká vždy odspoda. Začněte tedy chráničem matrace, což je v podstatě tenká ochranná deka, která je v rozích vybavena gumičkou, jež ji drží na správném místě. Ochrání matraci před tekutinami, ušpiněním i opotřebením. Pak si dejte práci s vypnutím klasického natahovacího prostěradla. Pokud jej nemůžete na postel natáhnout, koupili jste si pravděpodobně menší rozměr. Důležitá je totiž i výška matrace. Pokud používáte prostěradlo ve formě plachty, založte jej pořádně pod kraje matrace, ať jej každé ráno můžete jen rychle uhladit. Na lůžkoviny zvolte povlečení odpovídající velikosti. Dopřejte si kvalitní povlečení, které se lépe stele.

ložnice

Jak správně ustlat postel

Lůžkoviny nechte vyvětrat a stelte proto až po snídani. S kvalitním povlečením, které dobře sedí na polštáři i přikrývce, bude stlaní mnohem snazší. Doporučujeme koupit to se zipem, ze kterého se nebude deka vysouvat a rychle se povléká. Chránič matrace vytvoří rovný povrch a dobře padnoucí prostěradlo pak stačí jen rychle vyrovnat pomocí pár tahů rukou. Při vyrovnávání postupujte vždy od středu ke krajům. Aby při stlaní měly polštáře správný tvar, musí být co nejméně slehnuté a zdeformované. Pravidelně je otáčejte, a pokud už nemá jejich náplň původní tvar, pořiďte si kvalitnější kousky.

Přikrývku skládejte od středu

Přikrývku skládejte vždy od poloviny, ne od kraje. Neberte ji za dva rohy na kratší straně a nepřekládejte. Efektivnější je přikrývku rovnou chytit v polovině a snadným pohybem s lehkým třepnutím položit na postel. Chce to sice trochu cviku, ale po pár stlacích ránech stojí výsledek za to. Pořiďte si přehoz, který společně s malými dekorativními polštáři vypadá na posteli skvěle. Vyberte třeba neutrální odstín, který se bude hodit do různých barevných kombinací, anebo odstín zapadající do interiéru vaší ložnice. Takto ustelete postele z masivu i postele z palet.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *