Co by nemělo chybět v kanceláři? Vyzkoušejte skryté zásuvky do pracovních stolů

Pokud si právě vybavujete svou kancelář, pracovnu nebo zasedací místnost, vybavte si ji vhodným kancelářským nábytkem, komfortní židlí a pečlivě vybírejte i svůj pracovní stůl. Právě ten může obsahovat praktické vychytávky, jako jsou třeba zapuštěné zásuvky do pracovní desky. Nemusí být totiž vůbec vidět. 

Kouzlu skrytých zásuvek podlehnete velmi snadno. Vyberete si přesně takové, jaké budou odpovídat vašim představám a potřebám. Skryté elektrické zásuvky zásuvky do stolu můžeme rozdělit na dvě hlavní varianty a mohou mít mnoho podob. 

Elektro zásuvky pro montáž do nábytku

Elektrické zásuvky určené pro montáž do nábytku využijete hlavně do kanceláří, pracoven, ale i do kuchyní. Kromě pracovních desek se dají začlenit i do skříněk. Základní typy zásuvek jsou připraveny k montáži a nedají se konfigurovat. Skryté zásuvky mohou být výklopné, výsuvné nebo ukryté pod krytkou a v různé povrchové úpravě. Vestavěné zásuvky mají mnohem více předností než ty volně přístupné. Nenaruší vybavení, doplňky ani dekorace v místnostech a ty budou pěkně upravené.

výklopná zásuvka

Elektro zásuvky ke konfiguraci 

Elektrické zásuvky ke konfiguraci se hodí do zasedacích, konferenčních, školících a jednacích místností. Mohou být i perfektní pomůckou do kanceláře či pracovny, kde budou precizně ukryté před zraky ostatních. Nenarušují vzhled místnosti a jsou chráněny před prachem. Přípojné místo si přizpůsobíte podle svých představ. Ke klasickým zásuvkám 230V si lze přidat různé propojovací moduly, zahrnující USB, HDMI, internetové zásuvky RJ45, VGA, Jack a další výstupy včetně USB nabíječky. 

Zásuvková jednotka a její varianty

Zásuvková jednotka se vkládá do vestavného rámečku nebo se opatří krytkou. Obsahuje hnízdo neboli zásuvku 230V, slot pro uživatelský modul a USB integrovanou nabíječku. Každý slot má uživatelský modul nebo rámeček Keystone. Moduly obsahují používaná rozhraní, jako je VGA, CINCH, DVI-I, průchodka kabelu, USB nabíječka a Display Port. Do slotu je našroubujete šroubkem z vrchu zásuvkové jednotky. Mají funkci datové průchodky a je i varianta modulu jako průchodky kabelu. 

Modulová spojka Keystone 

Modulové spojky se nacvaknou do rámečku Keystone s jednou nebo dvěma pozicemi pro spojku, který se montuje do volných slotů v zásuvkových jednotkách. Nejčastěji je to HDMI verze 2.0, k připojení projektoru či monitoru. Časté je i USB v rozhraní 3.0, tedy datový Keystone nebo síťové řešení RJ45 neboli CAT6 pro vedení internetového kabelu. Rámeček se dá opatřit i konektorem Jack k napojení sluchátek. Spojky u zásuvky do stolu lze také časem libovolně měnit dle potřeby.  

Kompatibilita se zásuvkou TWIST Office

Modulové spojky jsou kompatibilní i do zásuvky TWIST Office od výrobce Bachmann, kde se nemusí dokupovat rámeček a zásuvka je připravena na libovolné vybavení spojkami Keystone. Zásuvku si můžete nechat zdarma kompletně sestavit a osadit moduly. Do zásuvek nemusíte vrtat montážní otvor. Vestavné a zabudované zásuvky v nábytku dotváří design i funkčnost pracovního místa a stávají se na rozdíl od klasických zásuvek a prodlužovaček ozdobou kanceláří a jednacích místností.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *