Jak ozdobit vánoční stromeček?

Zdobení vánočního stromečku má svůj postup a pravidla. Podívejte se, jak správně postupovat při zdobení vánočního stromečku, aby vypadal pěkně a symetricky.

Vyberte si typ ozdob, jaké si na vánoční stromeček doma dáte. Mohou být slaměné, dřevěné, z korálků i klasicky foukané ze skla. Každé zdobení stromečku má své zásady, které vám pomohou vytvořit symetrický a krásně působící vánoční stromek.

Než začnete zdobit

Nejprve svůj vánoční stromeček postavte do stojanu a důkladně jej upevněte, aby se vám neskácel i s ozdobami. Pak jej dejte do místnosti na vámi vybrané místo, kde bude přes Vánoce stromek stát. Pak vezměte vánoční světýlka. Nejprve je rozprostřete na zem, zapojte do elektřiny a zkontrolujte, zda všechny žárovičky svítí. Pak můžete začít s instalací osvětlení na stromeček. Najděte si střed a umístěte ho pod vrchol stromku. Pak každé rameno dejte na jednu stranu. Pak podle délky a množství svíček rozdělte svíčky. Ty by měly být na každém patře, vepředu i vzadu.

Postup při zdobení

Na vrchol vánočního stromku se dává špička nebo hvězda. Můžete si ji tam dát hned, ať si pak nerozbijete ozdoby. Klidně to může být i vánoční hvězda z papíru. Pak dejte na stromek čokoládové ozdoby. Zdobte jen přední stranu, pokud bude stromek u stěny. Pak dejte nerozbitné ozdoby, tedy plastové, ze slámy či ze dřeva. Foukané, skleněné a další křehké ozdoby připevňujte pomocí háčků velmi opatrně. Největší koule se dávají dolů a pak podle velikosti až nahoru. Na každé větvi měla být alespoň jedna ozdoba. Nejprve rozmístěte klasické koule a pak souměrně jiné tvary.

Řetězy

Na výběr máme celou řadu nejrůznějších řetězů, chlupaté, bílé, stříbrné i zlaté, z korálků i sněhových vloček. Můžete si s dětmi vyrobit i řetězy z papíru, popcornu, slámy, těstovin nebo oříšků. Opatrně řetězy rozprostřete po celém stromku, symetricky a po celém jeho obvodu. Nakonec stromeček dozdobte stříbrnými třásněmi. Pokud zdobíte jen určitými typy ozdob, vynechte ty, co neužíváte, ale zachovejte posloupnost, ať máte pěkně nazdobený stromeček.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *