8 inspirací jak zařídit kuchyň s ostrůvkem

Kuchyňské ostrůvky slouží k mnoha účelům. Vedle toho, že jsou v kuchyni takovým středobodem, pomáhají také zvýšit funkčnost a efektivitu místnosti.

Tip: Jak vymalovat ložnici? Poradíme vám.

Podle průzkumu Národního sdružení domácích stavitelů chce více než 70 % kupujících v jejich kuchyni ostrůvek a 50 % z nich jej dokonce považuje za nutný. Vzhledem k tomu, že je zřejmé, že přidání ostrůvku je dobrá investice, shromáždili jsme 60 z našich oblíbených nápadů na kuchyňské ostrůvky, které nás inspirovaly.

Přemýšlejte o tom, jaký typ designu (ať už klasický nebo prefabrikovaný) bude poskytovat nejvíce užitečnosti tím, když si položíte následující otázky: Co bude nejvíce využíváno? Jaké konkrétní vlastnosti zlepší stávající kuchyni? Co potřebuje prostor? Pokud v místnosti chybí prostor a skříňky, budete chtít více skladovacích prostor. Pokud nemáte kuchyňský nebo jídelní stůl (a dokonce i když si jej uděláte), může být prioritou další sezení.

Existuje mnoho různých způsobů, jak se k tomuto rozhodnutí můžete dostat, a protože ostrůvek zaujme značné množství podlahového prostoru, stojí to za to, protože potřebujete čas na to, aby každý prvek designu byl užitečný.

Dobrým obecným pravidlem pro uzavřené kuchyně je umístění ostrůvku do středu místnosti. Tímto způsobem je ze všech stran stejně přístupný a nebude překážkou pro lidi, kteří procházejí. Toto umístění nemusí fungovat nejlépe pro všechny kuchyně. Obvodový ostrov, například, by mohl pracovat lépe s otevřenými půdorysy. Velikost a tvar jsou také určovány rozložením místnosti; Umístěte alespoň 36 – 48 palců mezi obvodem ostrůvku a okolními skříňkami, takže je dostatek prostoru pro pohyb lidí.

Od vytváření více prostoru pro spotřebiče k ​​přidání dalších židlí jsme vybrali několik různých nápadů na kuchyňské ostrůvky, které vám pomohou získat co nejvíce z prostoru. Zvolte jeden nebo kombinujte několik návrhových prvků níže, abyste vytvořili funkci, která nejlépe funguje ve vašem pokoji, kde bude kuchyně.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

1 komentář u „8 inspirací jak zařídit kuchyň s ostrůvkem

    Adriana Malá

    (9. 3. 2019 - 13:21)

    Dobrý den, děkuji za nádhernou inspiraci. Také stavíme kuchyň s ostrůvkem a již se těšíme, jak bude vypadat finální výsledek. Jsme opravdu nadšení z rustikálního stylu a nádherně jsme doladili i dřezovou baterii.
    Zdraví Adriana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *