Zkuste čištění odpadu jedlou sodou

Každá domácnost se občas setká s ucpaným odpadem, který se musí pořádně pročistit. Pokud neradi kupujete drahé chemické prostředky, vsaďte babské rady a odpad uvolněte.

Na nejhorší špínu a uspaný odpad tyto návody zaberou opakovaně. Rozhodně se hodí zkusit před případným použitím silných chemikálií.  Na první variantu, která by měla pročistit i méně ucpaný odpad, budete potřebovat půl hrníčku kuchyňské soli a 4 litry horké vody. Smíchejte sůl s vodou a nalijte jej do odpadu. Na druhou variantu, která se hodí pro o dost více ucpaný odpad, nasypejte do odpadu půl hrnku jedlé sody a následně je zalijte stejným množstvím octa. Pořádně během čištění větrejte. Nechte působit 15 minut a následně prolijte odpad horkou vodou.

Tip: Jarní úklid rychle a hravě

Domácí čistič odpadu

Pokud chcete ušetřit peníze a současně i naše životní prostředí, protože on to za nás nikdo jiný neudělá, vyrobte si nějaké čisticí prostředky prostě sami. Zvládnete to i bez chemie. Možná prostě nechcete mít nic společného s nejhorším jedem přineseným z obchodu. Chemický čistič odpadů polepený lebkami se zkříženými hnátami asi není opravdu to pravé. Je asi silný, ale co to udělá s životním prostředím, to si dovedeme představit. Vše se pak dostává do vody a půdy, i do potravin, které konzumujeme.

Ucpaný odpad

Vysoce toxické prostředky jsou v obchodech běžně k dispozic. Stojí asi kolem 50 korun za láhev. Tenhle recept vás bude stát mnohem méně. Pro středně ucpaný odpad smíchejte půl hrníčku kuchyňské soli a 4 litry horké, ale ne vařící vody. Pak ji nalijte do odpadu a je to. Pro velmi znečistěný a ucpaný odpad do odpadu nasypte půl hrníčku sody a zalijte ji stejným množstvím octa. Nastane chemická reakce těchto dvou látek, která důkladně rozloží mastné kyseliny na mýdlo a glycerin, což následně uvolní odpad. Asi za 15 minut tento odpad zalijte vařící vodou. Nakonec budete mít vyčištěný odpad kvalitně, čistě, ekologicky a doslova za pár korun.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *