Mezinárodní den žen: Tipy na perfektní dárky

I když má vznik Mezinárodního dne žen na svědomí Evropa, jeho historické kořeny pocházejí ze Spojených států. V roce 1857 totiž stávkovaly americké ženy pracující v textilním průmyslu za zlepšení svých pracovních podmínek a v dalších letech za volební právo žen.

V roce 1903 pak vznikly v USA první ženské odbory Women ́s Trade Union League. Později vedlo asi 20 000 žen 13 týdnů stávku. Velké shromáždění za volební právo žen se pak konalo právě 8. března v roce 1908 v New Yorku. Datum 8. března se ustanovilo po I. světové válce a v roce 1975 byl svátek oficiálně uznán OSN.

Všeobecné hlasovací právo bylo v Československu zavedeno v roce 1919. MDŽ je oslavou boje všech žen, které bojují za rovnoprávnost. Pokud v ten den přinesete kytku své dívce, manželce, mamince a kterékoliv ženě, neuděláte chybu. Přidejte čokoládové bonbony a máte vyhráno! Chcete něco víc?

Den plný relaxace

Celodenní wellness relax, masáž, kadeřník, kosmetičky či vizážistka potěší všechny ženy. Zkrášlování a péče od hlavy až k patě každá žena ocení. Proceduru můžete zpestřit pobytem ve vířivce, aromatickou masáží či masáží lávovými kameny, pedikúrou a manikúrou, péčí o pleť i vlasy. Dárek v podobě voucheru je prostě sázkou na jistotu. Potěší i romantická večeře s příjemnou procházkou.

Originální doplňky

Žádná žena nepohrdne doplňkem, který ozdobí i zahřeje a dokonale podtrhne image. Kvalitní pletená vlněná šála nebo hedvábný šátek se bude velmi dobře vyjímat v kombinaci s kabátkem, sakem či bundou. Šály i šátky jsou dostupné v mnoha barevných variantách i vzorech. Jako dárek potěší i elegantní pouzdro na doklady, peněženka nebo kabelka. Každá žena totiž kabelek nemá nikdy dost.

Jedinečný šperk

Žádnou ženu nikdy neurazí krásný šperk. Ať už jde o perly, korále, třpytivý běžný kov, chirurgickou ocel, stříbro, zlato či platinu. Současný výběr je naštěstí docela snadný. Stačí jen odhadnout, jakou má žena ráda barvu a jaký vyznává styl. Dárek v podobě šperku jí udělá stoprocentně radost, i když se zcela netrefíte. Určitě přijde na to, jak jej s něčím zkombinovat. Náhrdelníky, řetízky, náramky, brože, prsteny či sady šperků, cokoliv je povoleno. Je to moc osobní a potřebujete dárek pro kolegyni nebo kamarádku? Zvolte klíčenku, kterou lze použít i jako ozdobu na kabelku.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *