OKRASNÉ VALOUNKY

Okrasné kameny se hodí pro dům i zahradu

Do zahrady patří nejen živé prvky v podobě různých stromů, keřů, jednoletek, dvouletek a trvalek, ale i neživé prvky. Těmi jsou především okrasné kmeny.

Dekorativní kameny umí zahradu zcela proměnit. Umožní vyniknout solitérním rostlinám i skupinám trvalek, či záhonům s letničkami. Nejsou totiž vhodné pouze pro budování skalek, ale i k dekorování jiných typů rostlinného společenství, pro budování cestiček, obrub záhonů, malých teras kdekoliv kolem domu a na zahradě, a samozřejmě jsou nepostradatelnými ve chvíli, kdy budujeme okrasné jezírko.

TIP: Okrasné kameny, drtě, solitéry i další kamenné výrobky nabízí e-shop Obchodskameny.cz. V sortimentu najdete kameny z celého světa vhodné jak pro dekoraci v interiéru, tak v exteriéru.


Kameny pro radost

Různé okrasné valouny a valounky s oblibou umísťujeme k vzácnějším kouskům rostlin ve své zahradě, do větších květináčů, na terasu, nebo doma na parapet vedle květin či kamkoliv, kde na nich spočine náš zrak. Drobnější se dají použít i na mulčování menších ploch, a to především v zahradě. Podobně poslouží i okrasné drtě, které se hodí i na pokrytí substrátu přímo v květináčích.

Největší efekt však v zahradě udělají různé soliterní kameny a obelisky. Umístit si na zahradu skutečně velký kamenný solitér není levná záležitost. Je to stejná investice, jako když investujete do umění. Avšak efekt v moderní zahradě je přitom nepřekonatelný.

Skleněné kameny oživí interiér

Milujete hrátky s různými dekoracemi? Zkuste to s dekoračními skleněnými kameny. Využít se dají jak v interiéru, tak v exteriéru. I když podle mého názoru patří spíše do interiéru, kde se jimi vysypávají různé vázy a dekorační mísy. Ve větších rozměrech, zhruba od 7 cm, se skleněné kameny používají i na efektní pokrytí ploch v exteriéru, do venkovních květináčů či do gabionů. Nabízí se v mnoha barvách a rovněž v několika velikostech.

Kde na kámen v interiéru a v exteriéru určitě nezapomenout?

Zahradní kameny mohou mít i podobu hotových výrobků. Ať již jde o různé kamenné šlapáky, dlažby z kamene, kamenné schody, kamenné obklady či další výrobky z kamene.

Promyslet si je třeba i možnosti využití okrasných štěrků a drtí. A to vždy předem, aby ladily s dalšími použitými kameny i navzájem, pokud se rozhodneme kombinovat více typů. Nezapomeňte samozřejmě na klasický kačírek, který je svým přírodním vzhledem nepřekonatelný. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *