ručník

Jak prát ručníky, aby byly stále voňavé?

Jak se vyznat v praní ručníků? Jak se mají prát klasické ručníky, jak bambusové, a jak plážové osušky? Jak to udělat, aby vám ručníky vydržely dlouho krásné a voňavé? Podívejte se na základní rady, díky nimž budou i vaše ručníky dlouho krásné.

Praní ručníků bude hračka!

Přejete si, aby vaše ručníky vydržely dlouho krásné a hlavně voňavé? Praní ručníků není žádná alchymie, je jen potřeba dodržet pár rad – před prvním použitím je nejprve dvakrát vyperte a nechte usušit. Abyste se těšili z vašich ručníků po skutečně dlouhou dobu, kupte si vždy kvalitní ručníky a osušky. Gramáž by vždy měla být větší než 400 g/m2. Takto zvolený ručník vám vydrží krásný po mnoho pracích cyklů. Perte ručníky alespoň jednou týdně.

A co bambusový ručník?

Máte v plánu si pořídit bambusový ručník? Skvělá volba! Jeho velkou výhodou jsou totiž výborné vlastnosti – jsou přirozeně antibakteriální a navíc nezapáchají, jako mnohdy klasické ručníky. Aby vám bambusový ručník dlouho vydržel, je nutné jej prát na 40 °C a bez aviváže. Pokud používáte sušičku, je vhodné jej sušit při nižší teplotě. Těmito opatřeními si zajistíte vysokou savost a skvělé vlastnosti.

Bambusový ručník

Osuška na pláž jako módní doplněk

Už se těšíte, až se vypravíte k vodě? Bez krásné osušky budete jako ryba bez vody. Osuška na pláž se dá rozprostřít přímo u vody, nebo přehodit přes plážové lehátko. Tak si vychutnáte pobyt u vody v plném pohodlí. Osuška na pláž se pere zvlášť, abyste nepolámali vlákna a nepřetížili pračku. Nezapomeňte před praním vždy osušku venku vytřepat a zbavit ji nečistot. V dnešní době můžete pořídit designové ručníky s oblíbenými obrázky či nápisy, které nebudou sloužit jenom jako prostředek k osušení, ale také jako stylový doplněk.

plážová osuška

Sušení ručníků

Dříve bylo jedinou možností ručníky jednoduše pověsit na šňůru a prostě počkat, až uschnout. V dnešní moderní době vymožeností už ale není nic neobvyklého, že prakticky každá druhá hospodyňka má doma pračku se sušičkou nebo samostatně stojící sušičku. Je pravdou, že pokud necháte sušit ručníky právě v sušiče, jsou po vytažení nádherně měkké a příjemné na dotek, ale na druhou stranu spotřebujete spoustu energie. 

Proto se doporučuje minimálně v létě nechat ručníky uschnout venku, ale nejlépe ne na přímé sluneční světlo. Na druhou stranu se v žádném případě nedoporučuje sušit ručníky na radiátoru – tím se mohou poškodit vlákna ručníku.

Závěr

Až budete příště prát ručníky, nezapomeňte na tyto rady. Pokud si pořídíte kvalitní ručníky a osušky s vysokou gramáží, můžete si být jisti, že vám vydrží dlouho krásné. U ručníků a osušek můžete používat aviváž, u bambusových ručníků nikoliv.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *