Jak zařídit garsonku nebo 1+kk

Raději malý byt, ale vlastní. Mnoho lidí po harcování po studentských bytech a kolejích touží po soukromí. Chytré tipy architekta z jedné místnosti dokážou vytvořit krásné bydlení. I při velikosti necelých 40 metrů čtverečních s dispozicemi 1 + kk, tedy jen jeden pokoj, se dají dělat divy. Krásné a zajímavé bydlení poskytuje dostatečný komfort. Nemusí chybět velké, pohodlné lůžko, pohovka, jídelní stůl, kde můžete i pracovat a dostatek úložných prostor. I tak byt nemusí působit přeplácaným dojmem zahlceným nábytkem.

Zaměřte se na světlo a chytré kousky

Velká okna propouštějí do bytu dostatek světla, což je zejména pro malé prostory důležité. Nemáte pak pocit stísněnosti. Zaměřte se na světlé odstíny a bílou barvu, nemusíte se bát, že by byl byt studený a neosobní. Bílá je kombinovatelná s dekoracemi v jemných světlých tónech. Vhodná je i na míru zhotovená tapeta v prostoru za pohovkou. Z pohovky doplněné taburetem lze velmi snadno vytvořit postel pro hosty. Zařízení vyrobené na míru se vám, bude hodit. S běžně nabízeným nábytkem by se vám asi v tak malém prostoru nepodařilo získat dostatečný komfort bydlení se vším, co k životu doopravdy potřebujete. Bílý jídelní stůl si klidně udělejte sklápěcí.

Zóny bytu

Sklápěcí postel do skříně, nebo rozkládací postel ušetří místo. Poslouží jako relaxační zóna. Může obsahovat i mnoho úložných zásuvek a prostor k uskladnění věcí. V prostoru postele si nechte integrovat svítidla. Kuchyňská sestava může být jednoduchá, malá, ale i standardně vybavená. Spotřebiče si vyberte tak, aby vám sloužily. Židle volte stohovatelné nebo z transparentního plastu. Zajímavou dekorací bude i hlavní osvětlení místnosti. Na originální a na míru navržené pohovce, která se dá rozložit, se vyspí i návštěva. Součástí je taburet, který jinak slouží jako konferenční stolek nebo podnožka. Vestavěné skříně využijí každý centimetr. Do mini koupelny se občas vejde i vana se skleněnou zástěnou. Postačí i sprchový kout. Prostor opticky rozšíří velké zrcadlo nad umyvadlem.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *