Jak malovat na sklo? Máme pro vás dva způsoby.

Pro odpočinek mysli, nejen za dlouhých zimních večerů si můžete vyzkoušet a naučit se zcela novou výtvarnou techniku pro malování na sklo, pomocí které si můžete ozdobit mnoho různých skleněných předmětů v domácnosti.

Ozdobit si můžete různé skleničky, misky, vázy či stojánky na svíčky nebo ubrousky. Pořizovací cena většího počtu barev však není zanedbatelná. Proto si zpočátku, než si vyzkoušíte, zda vám to půjde a bude vás to bavit, vystačíte jen s některými základními barvami podle vlastního výběru. Až zjistíte, že vás malování na sklo zaujalo a začne vás to opravdu zajímat a naplňovat, můžete si pak pořídit mnoho dalších odstínů barev. Zkuste si sehnat tvarově zajímavé skleničky, klidně třeba od marmelády a vytvořte si jednoduché skleněné svícínky. Hodit se vám budou také tenké štětce na malování.

Barvy na sklo

Namalujete si těmito barvami velké množství svícnů, skleniček, misek lahví a různých obrázků na sklo. Bude vás to naplňovat a nebudete pak rozhodně vynaložených prostředků na barvy litovat. Vyzkoušet třeba můžete zlatou konturovací barvu v tubě Pébéo-Porcelaine s tenkým špičatým hrotem. Barvy Pébéo-Vitrea koupíte ve speciálních papírnictvích nebo ve speciálních prodejnách s výtvarnými potřebami. Jde o transparentní, průhledné barvy ředitelné vodou. Lze je vzájemně mezi sebou míchat a vytvářet si tak celou řadu mnoha dalších barev a jejich odstínů.

Když malujete na sklo

Postup při malování je dvojí. Malovat můžete na sklo nejprve zlatou konturovací barvou, kterou si vytváříte pouze obrysovou kresbu a následně pak ohraničené plochy vybarvíte barvami. Malovat také můžete nejprve barvami a následně pak vymalované barevné plochy konturovat zlatou barvou v tubě. Hotovou malbu pak necháte 24 hodin zaschnout a pak výtvory vypálíte v obyčejné kuchyňské elektrické troubě po dobu 40 minut při teplotě 160 °C. Po vypálení jsou tyto barvy vodě odolné a nesmývatelné.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *