Betonová dlažba nemusí být nudná. A neměly by u ní chybět betonové obrubníky

Chůze po přírodním nezpevněném terénu je sice zdravá a může v sobě zahrnovat i prvek dobrodružství, v každodenním životě však většina obyvatel vyspělých zemí světa preferuje zpevněné podloží. Po lesní cestě se rádi proběhneme za hezkého odpoledne nebo o víkendu, do práce a zase zpátky domů ale chceme dojít bezpečně a pokud možno bez jakýchkoli překvapení. Pád do kaluže nebo bota uvízlá v bahně mohou být zajímavým zpestřením výletu a dost možná na tyto epizody budeme s humorem vzpomínat dlouhá léta, rozhodně ale nepobaví žádnou dámu ve chvíli, kdy v pečlivě vyžehlených společenských šatech a lodičkách spěchá na pro ni důležitou schůzku. Koneckonců ani zablácená obuv není tou pravou vizitkou manažera.

Betonová dlažba zajistí dokonale pevné podloží

Dokonce ani nejvehementnější zastánci soužití s přírodou obvykle nerozporují, že chodníky mají ve městech a větších obcích své opodstatnění. Chůze po nich je výrazně bezpečnější než po krajnici vozovky. A pokud jsou dostatečně dobře udržované, tak i výrazně pohodlnější. A stále častěji jsou zhotoveny z betonové dlažby. Je pro to celá řada dobrých důvodů.

Proč je betonová dlažba tak oblíbená?

  • Betonová dlažba je pevná a vysoce odolná. Nevadí jí déšť, mráz, slunce ani prudké teplotní výkyvy.
  • Dobře vypadá a je dostupná v široké škále provedení a několika barevných variantách.
  • Na rozdíl od asfaltu nemění v závislosti na teplotě svou konzistenci.
  • Má rovný povrch.

Betonové obrubníky jsou estetickým i funkčním doplňkem

K betonové dlažbě patří i betonové obrubníky, které ohraničují po celé délce okraj chodníku. Důležité jsou i žlaby, které odvádějí přebytečnou vodu, bezbariérové obrubníky a různé dělící prvky. Majitelé domů se zahradou a správci veřejné zeleně zase ocení zahradní obrubníky. Zahradní obrubník slouží k oddělení zákonů a travnatých ploch od chodníků.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *