tepelná čerpadla

4 důvody, proč se vyplatí pořídit tepelné čerpadlo

Přemýšlíte nad vhodným a hlavně ekonomickým systémem vytápění do vašeho domova, ale nevíte, jaké řešení by mohlo být správné? V takovém případě se můžete rozhodnout pro tepelná čerpadla. Existuje jich hned několik různých druhů a nabídnou mnoho zajímavých a praktických výhod.

Tepelná čerpadla jsou vhodná pro rodinné domy

V poslední době jsou tepelná čerpadla pro rodinné domy stále oblíbenější variantou pro vytápění. Nabídnou totiž úsporný provoz a hlavně výrazně lepší efektivitu v porovnání s klasickými způsoby, jako jsou topení elektřinou, plynem nebo kotlem na pevná paliva.

Úspora pro průmyslové budovy a provozy

Velké možnosti použití nabídnou tepelná čerpadla pro průmysl, kdy jde o řešení vhodné pro menší i větší provozy a haly. Hlavním cílem je snížení nákladů a zároveň zachování účinnost a efektivity pro vytápění. Vzhledem k modernímu vzhledu i přiměřenému hluku u fungujících tepelných čerpadel jde o řešení, které je možné zakomponovat víceméně kamkoliv.

Kvalitní řešení s dlouhou životností

Pokud se rozhodnete pro tepelná čerpadla, vybírejte kvalitní přístroje od společnost MasterTherm. Mají dlouhou životnost a máte jistotu, že budete mít vyřešeno vytápění na několik let víceméně bez jakýchkoli problémů a komplikací. V konečném důsledku se dostanete i do zajímavých plusových hodnot díky snížení pravidelných nákladů na vytápění.

Více druhů tepelných čerpadel

Mezi často využívanou variantu patří například tepelné čerpadlo voda-voda, kdy jsou hlavní výhodou nižší pořizovací náklady a vysoký topný faktor. Dalším druhem je tepelné čerpadlo země-voda. Tato varianta vyniká především tichým chodem a dlouhodobou životností, kdy však nevýhodou může být o něco vyšší cena. Třetí možností je tepelné čerpadlo vzduch-voda, které nabídne dobrý poměr ceny a výkonu. V případě skutečně silných mrazů však může být jeho účinnost o něco nižší.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *