heureka.cz_ikano.cz_foto

Jak vybrat tu nejlepší pohovku?

Při výběru sedačky je nutné myslet na mnoho věcí, abyste našli tu správnou. Máme pro vás několik tipů a zásad, díky kterým získáte tu nejlepší pohovku, jakou si můžete přát. Ale nezapomínejte, že to nemusí být vždy tak jednoduché.

Velikost pohovky je základ

Výběr pohovky začíná volbou její velikosti. Ta se odvíjí od velikosti obývacího pokoje i od počtu lidí, kteří ji budou v jednu chvíli využívat. A právě velikost pohovky je jednou z nejzásadnějších věcí, které budete při pohledu na obývák vnímat nejvíce. Příliš velká pohovka bude v malém prostoru působit nepatřičně a také zabere příliš mnoho místa, takže jen stěží pak do místnosti vtěsnáte další potřebné kusy nábytku, jako například pracovní stůl nebo konferenční stolek. Příliš malá pohovka zase bude na úkor vašeho pohodlí, zejména pokud máte velkou rodinu. 

Materiál potahu pohovky

Materiál, ze kterého bude potah pohovky, je stejně důležitý jako její velikost. Rozdíl mezi tou koženou a textilní totiž není jenom v ceně. Kožená pohovka působí luxusněji, ale může být o něco náročnější na údržbu. Pokud máte děti, které si na ní budou hrát, může se snadno stát, že pohovku zašpiní. Nekvalitní kůže se při častém používání zase rychle ošoupe a budete sedačku muset dříve vyměnit za novou. Naproti tomu textilní pohovky jsou cenově dostupnější a jejich údržba bývá méně náročná. I když je pravda, že vyčistit flek z textilu může být obtížnější než ho jen setřít z kůže. Do karet ale textilním potahům hrají jejich vlastnosti, jelikož jsou zpravidla příjemnější a hřejivější a v horkých letních dnech se vám nebudou lepit na tělo.

Praktičnost pohovky nevynechávejte

Pohovka slouží zejména k relaxaci a odpočinku či k posezení s přáteli a rodinou. To znamená, že bude jedním z nejvíce vytížených kousků nábytku v bytě. Je proto důležité myslet na to, aby byla pohodlná. Velmi praktické jsou pak rozkládací pohovky, které využijete, když u vás bude chtít někdo přespat. Rozkládací pohovky navíc často disponují úložným prostorem, kam můžete schovat například další sadu peřin nebo sezónní oblečení. Praktičnost sedačky ale spočívá i v tom, jak dobře se vám bude uklízet. Skvělé jsou například pohovky na vyšších nožičkách, jelikož pod nimi jednoduše vyluxujete nebo vytřete podlahu, aniž byste je museli odtahovat.

Dostaňte pohovku domů

V neposlední řadě je také důležité myslet na to, jak pohovku dostanete domů. To zahrnuje všechny průchody dveřmi, ale i výtahy či vchodové dveře bytovky. Vždy je dobré si dopředu všechny tyto průchody změřit, abyste při výběru pohovky mohli posoudit, zda ji vůbec máte jak dostat na místo. A nespoléhejte se pouze na výtah. Jestliže bydlíte ve vyšším patře a do výtahu se vám sedačka nevejde, budete ji muset vynést po schodech. A věřte, že si rychle rozmyslíte, zda ten několik desítek kilo těžký kus nábytku stojí za to, či nikoliv. Skvělé jsou v tomto ohledu pohovky, které se dodávají rozložené ve více menších kusech, které pak na místě jen zacvaknete k sobě.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *