Nábytek do dětského pokoje řešíme právě se startem nového školního roku

Pokud máme doma prvňáčka, musíme mu ještě před nástupem do první třídy vytvořit vhodné místo pro plnění úkolů a učení. Je jedno, jestli má dítě vlastní pokojík, pokoj se sourozencem, nebo mu jenom v rámci menšího bytu vyhradíme vhodný koutek na učení.

Pokojíček pro malého školáka, jak má být

Pojďte zařizovat. To, že do dětského pokojíku malého školáka patří postel a pracovní stůl, to je jasné. V ideálním případě zde má dítě i věci na oblečení, ale nic se nezkazí, když se k tomuto účelu použije společná šatna, nebo třeba velká vestavěná skříň někde v předsíni. Lepší je ponechat pokojík vzdušnějším, s vekou plochou pro hru a pohyb, než místnost zaplácat nábytkem. Právě skříně bývají velkým nešvarem. Často je dítě „podědí“ ze staré ložnice rodičů. Dětský nábytek má vypadat jinak.

Každý kus nábytku může sloužit více způsoby

Postel nemusí být jen postelí, ale i domečkem na hraní. Pod spací část lze umístit místo na sezení – pohodlnou dětskou pohovku, nebo sem zakomponovat pracovní místo se stolkem a dětskou kolečkovou židlí. Máte dvě děti a školákovi chcete zajistit více soukromí? Pokud je pokojíček dostatečně velký, předělte jej dobře upevněným vysokým nábytkem na dva. Jak moc pokojíky tímto způsobem rozdělíte, to záleží jen na vás.

Nábytek do dětského pokoje by měl být vždy sám o sobě hračkou. Bedna na hračky může po otevření sloužit jako magnetická tabule či základ pro loutkové divadlo. Skříň lze použít jako nástěnku, postel proměnit na hřiště. Pro každou hračku i knížku musí být v pokojíčku místo, a to i s rezervou. Nezapomeňte ani na „pá pá krabici“ tak, jak ji děti nejspíš znají z jedné z epizod animovaného dětského seriálu Bing. Prostě na zásuvku, krabici či bednu na dětmi oblíbené věci, které dosloužily, případně čekají na opravu.

Kde koupit dětský nábytek nejen pro prvňáky?

Kvalitní nábytek dodává e-shop HMnabytek.cz. Se sortimentem tohoto e-shopu zařídíte vkusně a moderně klidně celý byt či dům, ale mimořádně bohatou je právě nabídka dětského nábytku. Nechybí nábytek pro miminka, pro předškoláky, školáky i pro starší studenty.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *