Dřevěné skříně

Jak vybrat ideální šatní skříň do malé ložnice? Na co byste si měli dát pozor?

Šatní skříně jsou základním vybavením každého interiéru. Ukládáme do nich oblečení, doplňky a další věci, které chceme mít ráno vždy po ruce. Můžeme si objednat šatní skříň na míru nebo zakoupit hotový volně stojící kus nábytku, který se stane jedním z klíčových prvků vybavení naší ložnice. Ideální šatní skříň do ložnice by měla být vyrobena z kvalitních materiálů, její rozměry by měly být přizpůsobeny místnosti a našim úložným potřebám a měla by dobře ladit se stylem ostatního nábytku v místnosti. Zjistěte, jakou šatní skříň zvolit do malé ložnice v paneláku!

Skříně z dřeva. Ideální volba pro každý byt?

Skříně mohou být vyrobeny z různých materiálů. V současné době je většina nábytku, který si kupujeme v obchodech s nábytkem, vyrobena z MDF desek. Jedná se o materiál, který funguje dobře pouze po určitou dobu po zakoupení, ale není doporučeným řešením na roky. Pokud chceme jednorázový nákup, který nám bude dlouho dobře sloužit, vyplatí se zvolit klasické dřevěné skříně. Takový nábytek totiž není o mnoho dražší než jeho protějšky z nábytkových desek, ale nabízí mnohem větší trvanlivost a estetičtější, přirozenější vzhled.

Dřevěné skříně se nejčastěji vyrábějí z kvalitní borovice. V nabídce však nechybí ani prestižní dubový nábytek, který je již po staletí synonymem vysoké odolnosti a pevnosti. Dřevěný nábytek vypadá nejen esteticky, ale je také velice pevný. Přírodní dřevo je proto ideální pro takto intenzivně používaný bytový nábytek, mezi který bezpochyby patří i šatní skříně. Dřevěné skříně jsou navíc k dispozici v různých velikostech, takže je lze umístit jak do prostorných ložnic, tak do mnohem menších místností v paneláku.

Bílé dřevěné skříně se zrcadlem. Ideální volba pro malé ložnice.

Zdaleka nejproblematičtější je funkční a estetické vybavení malé ložnice v paneláku. Nejenže musíme najít nábytek, který bude odpovídat velikosti místnosti, ale také vybrat takové vybavení, které zlepší celkovou estetiku a vizuální vjem malé místnosti. K tomu je nejlepší zvolit bílý nábytek, který interiér opticky rozjasní a zvětší. Světlé barevné provedení je důležité zejména u větších skříní, které zabírají hodně místa, a mohou tak přeplnit zejména malé ložnice.

Bílé dřevěné skříně jsou ideální pro malé ložnice v paneláku, zejména pokud mají kromě klasických dveří z masivního dřeva i další zrcadla. Tento chytrý trik v kombinaci se světlými barvami nábytku opticky zvětší místnost a přivede do ní více světla. Výběrem světlých zrcadlových skříní tak nebudeme odsouzeni pouze k malému nábytku, ale stejně dobře budeme moci sáhnout po velké skříni na celou stěnu, protože díky svému barevnému provedení a zrcadlovým dveřím nepřeplní malý interiér.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *