Útulná předsíň

Útulná předsíň: Klíčové prvky a nábytek pro dobře uspořádaný prostor

Předsíň představuje první prostor, který uvítá návštěvníky. Denně slouží ke vstupu a odchodu z domova, výrazně tedy ovlivňuje celkový dojem z domácnosti. Aby byl prostor funkční a útulný, je důležité zvolit vhodný nábytek a správně ho uspořádat.

Botník jako základní prvek

Botník je nezbytným prvkem, který poskytuje praktický úložný prostor pro obuv. Při výběru dbejte na to, aby poskytovatel dostatečné množství polic nebo zásuvek pro všechny vaše páry bot. Vždy je tak budete mít snadno po ruce, aniž by někde překážely.

Pokud vybíráte botník do předsíně, měli byste jeho design sladit s celkovým designem místnosti. Volte materiál a barvu, které se vkusně snoubí s ostatním nábytkem a dekoracemi v prostoru. Moderní botníky mohou být i víceúčelové. Kombinují například zrcadla, věšáky a integrované úložné skříňky. Jde tak o velmi praktické řešení.

Zrcadlo

Zrcadlo by v předsíni nemělo chybět, dokáže totiž opticky prostor zvětšit a prosvětlit ho. Snažte se ho umístit tak, aby odráželo denní světlo a vytvářelo dojem otevřeného a prostorného vstupu do domácnosti. Samozřejmě jde i o praktický prvek – umožní vám zkontrolovat svůj vzhled před odchodem z domu.

Předsíň

Police a skříňky

Ačkoli předsíň většinou bývá poměrně malá, hodí se zde zakomponovat alespoň pár polic nebo skříněk. Ty jsou vhodné pro organizaci drobností jako jsou klíče, mobilní telefon, nákupní tašky a podobně. Volte nábytek s dostatkem úložného prostoru a různými oddíly pro lepší organizaci.

Věšáky a ramínka

Další nezbytností jsou věšáky nebo ramínka. Měli byste jich mít dostatek pro zavěšení kabátů a bund, budete je tak mít vždy po ruce. Volte kvalitní a pevné věšáky, které udrží váhu oděvů a nebudou oblečení mačkat. I tato drobnost by měla ladit s celkovým designem předsíně. Volte věšáky ve stejném stylu jako ostatní nábytek nebo vytvořte zajímavý kontrast.

Praktická organizace

Pokud máte v předsíni dostatek místa, je dobré zakomponovat i různé úložné koše a boxy. Do těch uklidíte různé drobnosti, které by jinak mohly působit jako nepořádek. Jde zejména o rukavice, šály, deštníky a podobně. Vyplatí se mít v předsíni pouze sezónní oblečení a obuv, zbytek uložte do skříně. Lépe tak využijete prostor, omezíte nepořádek a minimalizujete nutnost úklidu.

Tip: Pořizujete si novou šatní skříň? Poradíme Vám s výběrem, abyste nešlápli vedle.

Osobní dotek

Aby byl prostor útulný, je vhodné přidat dekorace. Osobitý charakter dodají například rodinné fotografie či vaše oblíbená umělecká díla. Ovšem zvolit můžete i drobné dekorativní kousky jako jsou svíčky, květiny či dekorační polštářky.

Dobře uspořádaná předsíň se stane komfortním prostorem, který vřele uvítá každého příchozího. První dojem ovlivňuje celý interiér. Myslete na praktické vybavení, ale přidejte i estetické prvky.

Zdroj foto 1: Georgii / Adobestock.com

Zdroj foto 2: Pixel-Shot / Adobestock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *