Tipy, jak proměnit obývací pokoj k nepoznání

Obývací pokoj je středem všeho dění. Měl by proto působit útulně, moderně i nadčasově. Připadá vám váš obývací pokoj okoukaný, ale nechcete se pouštět do žádné velké rekonstrukce? Inspirujte se našimi tipy, se kterými ozvláštníte váš domov během jediného odpoledne.

Vyměňte textilie

Textilie dokáží s interiérem divy. Rázem místnost oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího, než je zase vyměnit. A řeč není jen o závěsech, kobercích a polštářích. Třeba takové potahy na sedací soupravy promění i zašlou sedačku v designový kousek. Nebojte se z pohovky udělat ústřední bod celého pokoje, sáhněte po potahu s výrazným vzorem nebo v zářivém odstínu. 

Vsaďte na neotřelé doplňky

K tomu, abyste do interiéru obtiskli svůj jedinečný rukopis, stačí jen pár chytře zvolených drobností. Milujete hudbu? Pořiďte si stylový gramofon. Pokud naopak žijete jízdou na kole, pověste si na zeď místo obrazu retro kolo. A jestli toužíte po něčem univerzálnějším, co by ozvláštnilo zdi vašeho domova, pak vsaďte na abstraktní obrazy. Ty každou místnost nejen zkrášlí, ale především interiéru přidají pořádnou dávku barev. Vypadají parádně nejen pověšené, ale i ležérně opřené na komodě nebo polici. Sladit je můžete i barevně třeba s dekoračními polštářky a jinými drobnostmi. Místnost díky tomu bude působit harmonicky a promyšleně do nejmenšího detailu. A pokud máte rádi neokoukaná řešení, sáhněte po obrazech složených z více kusů. Skvělým doplňkem také mohou být dřevěné dveře, které dodají Vašemu interiéru skandinávský nádech. 

Natřete nábytek zářivými barvami

Barvy dokáží se zašlým nábytkem divy. Stačí pár nátěrů a bude na něj opět radost pohledět. Navíc to není nic složitého. Důležité je povrch odmastit. Omyjte ho proto vlažnou vodou s octem. Pokud je renovovaný kousek i mechanicky poškozen, vyspravte drobné oděrky tmelem a ten po zaschnutí vybruste dohladka. Před samotným natíráním ještě celou plochu nábytku přejeďte jemným brusným papírem, který povrch zdrsní a barva se na něm pak lépe chytne. Pak už jen stačí vzít do ruky štětec a pustit se do natírání. Chcete-li zvýšit životnost barvy, přidejte ještě vrstvu bezbarvého matného laku.

Dejte stěnám nový kabát

Dalším parádním řešením, jak dodat obývacímu pokoji šmrnc, jsou tapety na zeď. Skvěle zakryjí drobné šrámy na stěně a celá místnost rázem získá neokoukaný vzhled. Pokud toužíte po vzdušném obývacím pokoji, vsaďte na tapety ve světlých a neutrálních odstínech. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *