fotografie jako plakát

Povedla se vám skvělá fotografie? Vytvořte si z ní plakát na míru!

Hledáte originální způsob, jak oživit stěny vašeho domova či pokoje? Využijte své vlastní fotografie a nechte z nich vytvořit unikátní plakát na míru. Kvalitní velkoformátový tisk dodá vašim snímkům zcela nový rozměr.

Možností, jak využít vlastní fotky pro tvorbu plakátu, je celá řada. Záleží jen na vaší kreativitě. Tady je hned několik tipů, jak vlastní fotografii použít pro výrobu plakátu na míru:

Zvětšení detailu pro dramatičtější efekt

Využijte techniku zvětšení detailu. Vyberte z fotografie zajímavý výřez například očí, rukou nebo fragment krajiny. Zvětšením docílíte dramatičtějšího efektu. Také díky velkoformátovému tisku vyniknou jemné nuance. Zkuste výřez z různých úhlů a ve variantách na šířku i na výšku. Nebojte se experimentovat a najít ten nejlepší výsledek.

Koláž z více snímků

Další možností je vytvoření koláže z více fotografií. Můžete zkombinovat snímky z jedné události či místa nebo naopak protikladné motivy. Buďte nápadití při jejich uspořádání i grafickém zpracování. Využijte například rámečky, přechody pro zajímavé efekty.

Černobílý tisk pro dramatičtější výraz

Zkusit můžete také převést fotografii do černobílé podoby. Odstíny šedi dodají snímkům dramatičtější a umělečtější výraz. Vynikne tak kompozice i atmosféra fotky. Černobílá fotka má nadčasové kouzlo a hodí se pro výraznější plakát.

Při tvorbě plakátu myslete na to, kam ho budete chtít pověsit. Volte motivy a design vhodný pro daný prostor.

Využití netradičních formátů

Zvažte i netradiční formáty jako výškový či na šířku, nebojte se ani jejich kombinací. A co pořádně velký plakát? Velkoformátový plakát na celou stěnu dodá prostoru zcela jiný náboj.

Spolehněte se při realizaci na odborníky. Ti zajistí profesionální zpracování vašich fotografií i kvalitní tisk. Výsledkem bude originální plakát, který nikdo jiný mít na stěně rozhodně nebude.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *