Plastová okna slovaktual.cz

Plastová, nebo hliníková okna?

Plast a hliník. To jsou materiály, které ve výrobě současných moderních oken jednoznačně drží prim. Jaké jsou jejich výhody a nedostatky? Dozvíte se z následujícího článku. 
Plastová nebo hliníková okna? Při odpovědi na tuto otázku je třeba vycházet z typu nemovitosti, pro niž jsou určena. Moderním stavbám s velkými skleněnými výplněmi „sluší“ okna hliníková. Hliník je lehký, pevný, odolný a téměř bezúdržbový. Nevýhodou hliníkových oken je ovšem jejich vyšší pořizovací cena. Je-li ta u vás problém, zaměřte svou pozornost na kvalitní okna plastová. 

Zaměřeno na tepelně i zvukově izolační vlastnosti

Zdůrazňujeme ovšem pojem kvalitní, protože právě kvalitou se jednotlivé modely, s nimiž se na trhu setkáte, velmi liší. Budou-li vaše plastová okna vybavena trojskly, středovým dorazovým těsněním, šestikomorovými profily a minimálně 85mm stavební hloubkou, můžete si být jisti, že jste své nemovitosti a sobě samým dopřáli těch nejkvalitnějších plastových oken na trhu. 

Plast versus hliník

Taková plastová okna vám nemovitost perfektně tepelně i zvukově odizolují. Na rozdíl od oken hliníkových, která svými tepelně izolačními vlastnostmi za těmi nejkvalitnějšími plastovými okny trochu pokulhávají. I tohoto hendikepu je ovšem máte možnost zbavit, ať již výběrem skla, distančních rámečků či tzv. technologií přerušených tepelných mostů. S touto kombinací pak své nemovitosti poskytnete ta nejlepší možná okna na trhu. 

Zaměřeno na životnost

Co se životnosti týče, v tomto ohledu jednoznačně na plné čáře vítězí okna hliníková. Ta se svou životností mnohými výrobci udávanou až na 100 let doslova přežijí několik generací. Ani plastová okna na tom ovšem s délkou jejich života nejsou špatně. I výrobci udávaných 35 až 50 let je totiž velmi slušných, nemyslíte? 

Jaká okna zvolit?

Jaká okna, a tím se vracíme k úvodu tohoto článku, tedy zvolit? Pokud nejste finančně limitováni, nebo je vaše nemovitost vybavena rozměrnějšími skleněnými výplněmi, připlaťte si za okna hliníková. V ostatních případech se nebojte oken plastových. Ta jsou také ideálním řešením při rekonstrukcích starších objektů. A odrazuje-li vás představa, že bílý plast bude na vaší renovované chalupě vypadat jako pěst na oko, vězte, že díky bohaté škále dezénů a barev na pohled moderní plastová okna nerozeznáte od dřevěných. 

Plastová okna

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *