neodymove_magnety_PR

Neodymové magnety- ty nejsilnější magnety vůbec

Slyšeli jste již o nejsilnějších magnetech a jejich širokém využití všude kolem nás? Řeč je o neodymových magnetech, které dosahují vůbec nejvyšších hodnot vnitřní magnetické energie. Pojďme se společně podívat na to, kde všude tyto magnety nalezneme a na co si dávat pozor při jejich manipulaci.

Neodymové magnety v technologiích, které má doma každý z nás

Neodymové magnety dokáží unést až 1000 násobek své váhy, což jim dodává obrovskou výhodu. Umožňují tak značnou miniaturizaci rozměrů, jelikož dosáhnou stejné přídržné síly při mnohem menších rozměrech jako jiný běžný magnet o větší velikosti. Díky této vlastnosti nalezneme jejich využití v řadě počítačových technik, sluchátkách, malých mikrofonů, reproduktorů, či jiných elektrotechnických aplikacích.

Neodymové magnety do Vaší domácnosti

Neodymové magnety nenacházejí využití pouze v průmyslu či v technologiích, ale mohou se stát skvělými pomocníky i ve Vašich domovech. Nenašli jste stále to správné místo pro uskladnění Vašich nožů v kuchyni? Nebo máte v dílně stále nepořádek a samy nemáte přehled o Vašem nářadí? Se silným neodymovým magnetem si jednoduše vyrobíte držák do dílny, kuchyně či pracovny, který bude výhodný z praktického ale i estetického důvodu. 

Jak s neodymovými magnety zacházet?

S neodymovými magnety se musí zacházet opatrně, jelikož jsou velmi silné a může s nimi být náročná manipulace. Pro bezpečné spojení či rozpojení neodymových magnetů můžete použít hranu stolu. Neodymové magnety jsou velmi náchylné na korozi. Nepoužívejte jej tedy ve venkovním prostředí, dokud je neochráníte s pomocí antikorozní barvy nebo lakem. Buďte také opatrní s jejich manipulací v blízkosti mobilního telefonu, počítače, flash disku, hodinek nebo platební karty. Neodymové magnety kolem sebe mají rozsáhlé magnetické pole a mohly by tyto zařízení poškodit.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *