domov_a_osvetleni_PR

Jak vybrat ten správný nábytek do obývacího pokoje?

V případě, že chcete vylepšit vzhled interiéru domu či bytu a udělat ho praktičtějším, je třeba pečlivě volit jednotlivé zařizovací předměty. Zkuste si pořídit kvalitní nábytek za příznivé ceny. Poradíme vám, jak vybírat nábytek do obývacího pokoje.

Jak vybrat sedačku do obýváku 

Na vybavení obývacího pokoje sice na první pohled není nic složitého, nicméně pokud se v něm chcete skutečně cítit dobře, je nutné správnému výběru věnovat pozornost. Sedací souprava jsou základem. Musí být pěkná na pohled, pohodlná, praktická a musí zapadnout do celkového konceptu místnosti. Mezi vyhledávané druhy patří krásné a kvalitní kožené sedací soupravy. Do menších interiérů se hodí rohové čalouněné sedací soupravy nebo menší pohovka a křesla ve vhodné barvě

Výběr nábytku do obývacího pokoje

Obývací stěny jsou dalším důležitým nábytkem do obýváku. Musí být praktické, kvalitní a vizuálně přitažlivé. Z pestrého sortimentu obývacích stěn, si dnes vybere každý. V obýváku nezapomeňte ani na konferenční stolek, případně stůl se židlemi, skříně a různé bytové textilie, závěsy, polštářky, koberce a dekorace. Nesnažte se šetřit za každou cenu. Můžete však nalézt obchody, kde se příznivé ceny a vysoká kvalita nevylučují. Využít můžete třeba xxxlutz slevový kód

Velikost a rozložení obývací stěny

Nejprve si změřte svůj obývací pokoj a vzhledem k dispozicím místnosti si rozmyslete, zda bude nábytek stát u krátké nebo dlouhé zdi. Obojí má své výhody i nevýhody. Při umístěním ke krátké stěně můžete využít více prostoru a můžete si rozdělit obývák na různé zóny, jako je relaxační, dětská, herní či pracovní, záleží na tom, k čemu tuto místnost využíváte. Dejte prostor svojí fantazii. 

Mnohem častějším a vzdušnějším řešením je přistavení obývací stěny k delší straně pokoje. I v tomto případě by měl z obou stran zůstat alespoň 1 metr volného prostoru. Posledním trendem je zastavovat nábytkem co nejméně plochy. Promyslete si, kolik skříněk či poliček opravdu potřebujete a jaký mají mít vzhled. Třeba oblečení byste v ideálním případě měli umístit jinam než do obývací stěny.

Jaký zvolit materiál obývací stěny

Obývací stěny z lamina neboli LTD jsou z dřevotřísky laminované speciálním papírem. Povrch vyniká snadnou údržbou a vysokou odolností, proto se hodí kromě obýváku i do koupelny či kuchyně. Dýhu tvoří tenký pás dřeva na povrchu nábytku. Její výhodou je letitá tvarová stabilita a vzhled nerozeznatelný od masivu. 

MDF desky s jemnou strukturou jsou vyráběny bez umělých lepidel, dají se tvarovat a imitují vzhled masivu. Masiv se vyrábí ze dřeva. Dřevěný nábytek je těžší, dražší, ale má také vysokou životnost a kvalitu. Pokud potřebujete více úložných prostor a chcete zachovat vzdušnost interiéru, možností jsou moderní kovové obývací stěny v kombinaci s tvrzeným sklem. Obojí má dlouhou životnost a snadnou údržbu.

Vyberte si vhodný styl nábytku i celého obývacího pokoje

Už víte, jaký bude mít váš obývací pokoj vzhled a styl? Může být moderní, klasický, minimalistický, skandinávský nebo třeba rustikální. Jakmile si ujasníte prostorové možnosti, vyberte vhodný design. Nezapomínejte sladit styl obývací stěny se zbytkem interiéru, především se sedačkou, konferenčním stolkem, podlahou a dveřmi, které by měly vzhledem i barvou ladit s vybraným nábytkem. Všímejte si i drobných detailů, jako jsou oblé či ostré hrany nebo provedení úchytů. Pokud si chcete být absolutně jisti, že spolu budou ladit všechny poličky, skříně a stolek, pořiďte si celou sadu či sestavu do obývacího pokoje. Mezi nejoblíbenější patří vzhled dubu, ořechu, olše nebo švestky. Pro výhodné nákupy využijte třeba asko slevový kupon a spoustu dalších akcí a kódů na kuponovnik.cz.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *