Fotovoltaika

Jak vybrat solární panely?

Řídíte se rčením: „Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci?“ Pak jste tady správně! Innogy sází na osvědčené dodavatele, prověřené komponenty a vysokou kvalitu. Díky velikosti a zkušenostem firmy má skvělou vyjednávací pozici při řešení dotací a na výkon panelů poskytuje záruku 30 let.

Zvážení vašich energetických potřeb

Než si začnete vybírat solární panely, nejprve si propočítejtekolik elektřiny potřebujete a k čemu všemu ji budete využívat. V ČR průměrně svítí slunce 1 500 hodin ročně, z toho je u statických panelů využitelných asi 1 100 hodin300 Wp panel může mít průměrný výkon 280 W. A když 280 W vynásobíte 1 100 h, vyjde vám 308 000 Wh. Jeden 300 Wp panel tedy vyrobí asi 300 kWh za rok.

Výběr typu solárního panelu

Při výběru typu solárního panelu porovnejte plochu střechy s množstvím elektřiny, které chcete vyprodukovat. Monokrystalické panely mívají vyšší účinnost, ale i pořizovací cenuPolykrystalické panely mají mírně nižší účinnost, jsou ale cenově dostupnější. Vždy záleží na individuálním posouzení daného projektu, se kterým vám rádi pomůžeme. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte na stránku: Typy solárních panelů – co bychom o nich měli vědět?

Zohlednění lokálních podmínek

Výkonnost panelů se odvíjí od více faktorů. Při výpočtu zohledněte dobu osvitu, sklon, orientaci zastínění panelů. K výpočtu se využívají aplikace, které umí modelovat odlišnou dobu osvitu v různých oblastech. Nejlépe je na tom Jižní Morava, kde je průměrná dobu osvitu přes 1800 hodin za rok, v severních Čechách slunce svítí méně než 1200 hodin ročně. Zvažte i zatížení větrem a sněhem.

Porovnání cen a výkonů

Který panel má nejlepší poměr cena vs. výkon se odvíjí i od různých velikostí panelů. Důležitým ukazatelem je tedy výkon na m². Pak stačí vydělit výkon modulu plochou. Obecně platí, že prémiové panely mají vyšší pořizovací cenu, ale mají delší záruku a snesou vyšší zatížení sněhem a větrem.

Výběr dodavatele a instalatéra

Fotovoltaika od Innogy znamená, že pracovníci odborné firmy vyřeší veškeré starosti za vás. Nemusíte hledat služby energetika, projektanta ani dodavatele. Společnost vyřídí projektovou dokumentaci, kterou stačí jen schválit, pomůže vám s vyřízením dotace Nová zelená úsporám a dokáže si poradit i s různými nástrahami a atypickými požadavky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *