kvalitní_hrnec

Jak vybrat kvalitní nádobí? Rady a tipy.

V současné době si můžeme do své kuchyně pořídit mnoho různých typů nádobí, hrnců, kastrolů, plechů či pánví. Víte, jaké materiály máte při výběru preferovat a podle čeho je vlastně vybírat? Vsaďte na kvalitu a nebojte se investovat.

Nejprve je nutné vědět, že každý materiál má jiné vlastnosti. Je důležité, co od nádobí očekáváte a k čemu je budete používat. Každému z nás vyhovuje něco jiného. Kvalitní nádobí si lze pořídit v mnoha různých materiálech. Nedá se jednoznačně tvrdit, že by nějaký z materiálů svou kvalitou vyloženě vynikal. Jednotlivé druhy mají svá jasně daná pozitiva. Při zakoupení sady nádobí ušetříte a budete mít vždy po ruce vhodnou velikost. Podívejme se na výhody nejběžnějších materiálů.

Jak si vybrat hrnce

V keramickém hrnci snadno a rychle připravíte zdravá jídla. Rezistentní povrch se jednoduše udržuje. Smaltované hrnce jsou osvědčenou klasikou. Jsou vysoce kvalitní, poměrně levné a smaltované nádobí vám vydrží velmi dlouho. Litinové nádobí je sice těžší, ale lze v něm používat i kovové náčiní, jeho údržba je snadná a životnost vysoká. Pokud vás zajímá ekologie, jeho likvidace je ekologičtější než u nádobí s antiadhezními povrchy. Nerezové hrnce jsou velmi odolné proti poškození a mají dlouhou životnost. Seženete i precizně provedené nerezové tlakové hrnce. Lité hliníkové hrnce mají nepřilnavý vnitřní povrch a zajišťují výborný přenos tepla během vaření. Zaujmou svým masivním vzhledem na první pohled a dlouho vám budou sloužit. Hliníková slitina je velmi lehká a dobře vodivá.

kvalitní hrnec

Vybavení kuchyně a jídelny

Jakmile si vyberete sady nádobí, kvalitní hrnec a kvalitní pánev ve více velikostech, vybavení kuchyně tím nekončí. V kuchyni a jídelně vám nesmí chybět ani jídelní sady, sady talířů, šálků či misek. Pak bude každé jídlo zajímavým vizuálním zážitkem. Nezapomínejte ani na nerezové příbory a kvalitní nože, které jsou při přípravě pokrmů nepostradatelné. K zachování jejich ostrosti používejte profi brousky na nože. Zkuste si pořídit i něco navíc. Tortilla press vám umožní připravit si čerstvé tortilly, tacos, empanadas, bramborové placky i placky pro přípravu plněných taštiček. Tortilly jsou velmi oblíbené, lahodné, lehké a variabilní při přípravě pokrmů.


kvalitní pánev

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *