Koberec do domu

Jak vybrat koberec do bytu? Orientujte se i podle materiálu

Interiér bytu by měl působit příjemně a útulně, aby se v něm člověk dobře cítil. Atmosféru domova pomáhá vytvořit vhodně zvolený nábytek i bytové doplňky, které se obvykle vybírají podle osobního vkusu i podle aktuálních trendů. Stálicí mezi nimi jsou koberce, jež už po staletí patří mezi oblíbené podlahové krytiny. Víte, podle čeho byste je měli vybírat?

Koberce jsou stále v kurzu

Koberec je ideální tam, kde potřebujete izolovat chladnější podlahu nebo kde chcete vytvořit pohodové posezení. Můžete ho dát k sedací soupravě do obývacího pokoje, pod jídelní stůl v jídelně a nezbytný možná bude i v dětském pokoji. Zde si děti často hrají na zemi a není právě příjemné sedět na tvrdé a mnohdy i chladné plovoucí podlaze. Dětské koberce mohou být krásně měkké a vytvořit příjemný prostor pro dětské hry.

Polyamid v hlavní roli

Co se materiálu týká, určitě vybírejte umělé vlákno u koberce určeného do dětského pokoje. Oblíbený je hlavně polyamid, označovaný jako PA. Vyrábějí se z něho kusové i metrové koberce, nejčastěji s nízkou smyčkou vlákna. Polyamid vyniká mechanickou odolností, má dlouhou životnost, je pružný a pevný. Na koberec do dětského království je jako dělaný. Polyamidové koberce se vyrábějí v různých vzorech i barevném provedení.

Do chodby patří běhoun

I do chodby se hodí vhodný typ koberce. Tím jsou praktické běhouny, které kryjí podlahu hlavně v místech, kde se nejvíce chodí. Vyrábějí se v různých šířkách a většinou se jedná o metrové zboží, které si necháte ustřihnout podle potřeby. Je vhodné běhoun profesionálně olemovat, aby se ustřižené konce nepáraly. I v tomto případě můžete vsadit na umělé vlákno, a to z důvodu jeho snadné údržby. I když se ušpiní, většinou stačí jen houbička, mýdlo a voda, abyste koberec nečistoty zbavili. Pro běžný úklid pak stačí koberec pravidelně vysávat.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *