předsíň

Jak prakticky zařídit předsíň?

Předsíň je vstupní branou do bytu i domu a měla by dělat dobrý první dojem. Navíc by měla být i praktická a sloužit k ukládání kabátů, bund, bot, deštníků a dalších doplňků. Jak zařídit předsíň?

Můžete si pořídit samostatné kusy nábytku, nebo vsadit na nábytkové sestavy. Uvažujte hodně prakticky, protože předsíň budete využívat denně.

jak zařídit předsíň

Výběr nábytku

Prostor na odložení věcí je třeba přizpůsobit i pro případné návštěvy. Věšáky do předsíně mohou být samostatné, nebo v podobě stěn. Předsíňové stěny mohou být otevřené i částečně uzavřené. Praktické jsou i odkládací poličky ve skříni nebo samostatné poličky na věšákovém panelu. Součástí předsíně může být i úzká šatní skříň nebo vestavěné šatní skříně. Výhodou nábytkových sestav je, že je všechen nábytek v jednom stylu, dekoru i barevném provedení.

Nezapomeňte na botník

Při volbě botníku myslete na počet členů domácnosti. Někomu mohou stačit botníky se dvěma poličkami, které slouží současně i jako lavice, na kterou si sednete při obouvání a vyzouvání. Pokud je vás v domácnosti více, bude třeba prostornější vyklápěcí botník nebo praktická komoda. Většinou není žádný problém dokoupit další kusy nábytku do předsíně ve stejném dekoru ze stejné modelové řady nebo je sladit s jednotlivými kusy, které lze zakoupit samostatně.

botník

Doplňky do předsíně

V šatních skříních bývají tyče na věšáky s kabáty a bundami, často jsou vybavené i poličkou na uložení doplňků. Praktické jsou i vnitřní organizéry, nebo další police na odkládání bot do skříně. Botníky by měly větrat. Kvůli úspoře místa mohou mít šatní skříně i posuvné dveře místo klasického otevírání dveří. Nezapomeňte na zrcadla a vhodné osvětlení. Stropní nebo nástěnné světlo by mělo dostatečně osvítit celou předsíň či chodbu. Doplnit jej lze bodovými světly, nebo třeba praktickým světlem nad zrcadlem. Výborné jsou i odkládací stojany na deštníky, podložky na mokrou obuv a rohožky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *