Obývací pokoj

5 věcí, díky kterým uděláte váš domov domovem

Přestěhovali jste se do nového bytu nebo předěláváte staré bydlení? Abyste se cítili doma skutečně jako doma vyžaduje určitý čas, snahu i trochu designérských dovedností. Nový prázdný prostor a absence nápadů občas opravdu dokáže vytěsnit pohodlí. Vy tomu ale můžete zabránit pomocí našich tipů. Jak si jednoduše zútulnit domov?

křeslo

Malé i velké dekorace stěn

Dokonce i minimalisté mají rádi obrázky nebo fotku na zdi. Ano, holé stěny působí chladných dojmem, a proto pro vás máme hned 3 způsoby, jak je trochu vylepšit.

1. Oblečte alespoň jednu stěnu do tapety

Tapety opravdu rychle a jednoduše vylepší vzhled interiérových stěn. Jejich výhodou je zejména to, že pokud se vám vzor či barva, kterou si vyberete, přestane líbit, vyměníte tapetu za novou. 

Mezi další nepřehlédnutelné plusy patří rozmanitost tapet, a to nejen co se druhů týče (3D tapety, klasické tapety, fototapety), ale hlavně vzorů a barev. Tu svou si najde romantická zasněná duše stejně jako milovník rychlých aut.

2. Rozjasněte a zvětšete prostor zrcadlem

Žádá si váš prostor trochu světla, které ho udělá příjemnějším? S tím si velmi jednoduše poradí například kulaté zrcadlo na stěnu. Zrcadla dodají jakékoliv místnosti úplně jiný rozměr. A navíc pokoj dokáží opticky zvětšit. Široký výběr nástěnných, volně stojících, kulatých nebo atypických zrcadel s rámem i bez najdete na Biano.cz. Stačí, pokud zaškrtnete parametry, které vám vyhovují a vyberete si mezi stovkami produktů.

3. Umění rozvíjí i vaši osobnost

Ať už jde o plakáty, o obraz vašeho oblíbeného umělce, nebo o malby, které vám někdo namaloval, vše z výše jmenovaného může mít své právoplatné místo. Obrazy v rámech nejenže dotvářejí domácnost, ale probouzejí kreativitu a rozvíjejí osobnost.

Krása přináší do našich životů radost a prostoru výběrem vlastních obrazů, maleb, fotografií vštípíte život. Čím více se obklopíte věcmi, díky kterým se cítíte dobře, tím dříve zažijete pocit domova.

Obývací pokoj

I strop může být útulný

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale i strop může váš domov zútulnit. Na trhu najdete různé dekorace stropu. 

Vytvořte si doma dojem podkroví

Ptáte se jak? Zcela jednoduše. Pomocí imitací dřevěných trámů. Ty si totiž každý spojuje s podkrovím. Vyniká zejména v prostorech s vysokými stropy. Pokud váš pokoj není moc prostorný, určitě volte světlé dřevo.

Přidejte další světlo

Nejvíce útulnosti interiérům krade tma a nedostatek denního světla. Pokud přece jen nepatříte ke šťastlivcům, jejichž domov je prosvětlený z každé strany, můžete si s dostatkem světla jednoduše pomoci.

Pořiďte si pěkný lustr, nebo stojací lampu ke gauči, křeslu nebo do koutu pokoje. Nezapomeňte ani na teplé žárovky s odstíny bílé nebo žluté. Celkovou atmosféru vám pomohou dotvořit i různé řetězové žárovky nebo led pásky.

Samozřejmě nezapomeňte na vonné a relaxační svíčky.

Kde se inspirovat při zařizování domova

Slyšeli jste už o severském trendu hygge? Ten do svého interiéru můžete dostat úplnými maličkostmi, třeba měkkými polštáři, přikrývkami, koberci a dalšími textiliemi či malými dekoracemi na stěny. Hygge je také možností, jak ze svého domova udělat místo, kam se budete vždy vracet s radostí.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *