Mall_ikano.cz_3 dulezite tipy jak si efektivne vybavit nejen domaci pracovnu_AD

3 důležité tipy, jak si efektivně vybavit nejen domácí pracovnu

Pracovna je multifunkční prostor, kde byste měli mít svůj klid a kde se plně soustředíte na práci. Pokud si chcete zařídit pracovnu svých snů, kde vás budou napadat ty nejkvalitnější nápady, nezapomeňte na tyto tři podstatné aspekty.

1. Velká pracovní plocha

Velká pracovní plocha je základ. Stůl by měl na délku měřit minimálně 120 centimetrů, pokud ale kreslíte nebo rýsujete, tak volte minimální rozměr 150 centimetrů, abyste se mohli rozmáchnout. Ideální volbou je stůl s nastavitelným sklonem desky a výškou noh. Dostatek místa potřebujete nejen na pracovní ploše, ale i pod stolem, a to pro nohy a kabely, které se uchytí do šikovné síťky ze spodní strany stolu. Výška monitoru notebooku nebo stolního počítače by měla být v úrovni očí, tím pádem budete potřebovat pod notebook podložku a externí klávesnici k tomu.

2. Polohovací ergonomická židle

Pracovní židle by měla být pohodlná a hlavně funkční. Ergonomicky tvarované opěradlo zad, nastavitelné podpěry pod ruce, možnost sklopení opěrky, to vše se přizpůsobí vašemu sedu, což časem ocení nejen vaše záda, ale hlavně krční páteř. Správnou polohu vsedě zajistíte pomocí malého nafukovacího balónku, který vložíte mezi opěradlo zad a bedra. Celkovou mobilitu židle doplní pojízdná kolečka a otáčecí mechanismus. Pokud chcete podpořit aktivní sezení, využijte mód houpání a naklánění do stran.

3. Budiž dobré světlo

Světlo patří mezi faktory, které ovlivňují naši náladu a také efektivitu práce. Přirozené denní světlo by mělo doplnit osvětlení centrální, zavěšené na stropě, a k tomu lampička. Centrální osvětlení musí rovnoměrně osvětlovat celou místnost. Jestliže se jedná o velkou kancelář, není od věci rozmístit na strop svítidel více. V blízkosti stolu – na zdi nebo přímo na něm – by neměla chybět dostatečně výkonná lampa. V ideálním případě polohovatelná s proudem světla namířeným proti vaší dominantní ruce, abyste si do náčrtů či poznámek nestínili.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *