Zehnder

Komfortní větrání s rekuperací tepla pro rodinné domy

Plánujete rekonstrukci nebo stavíte nový dům? Pak byste se měli zamyslet i nad tím, jak budete řešit větrání a vytápění. Na trhu existují systémy, které vám zajistí nepřetržitý přívod čerstvého vzduchu a zároveň vám ušetří peníze za vytápění.

Jedním z nejtišších systémů řízeného větrání , je systém od společnosti Zehnder. Ten do místnosti neustále přivádí čerstvý, čistý vzduch a zároveň snižuje obsah oxidu uhličitého. Díky tomu podporuje vaši psychickou i fyzickou pohodu, dobrý spánek, schopnost soustředění a výkonnost. Sice si i s větracím systémem Zehnder můžete otevřít okno, ale pro větrání to není potřeba. 

Větrací jednotky Zehnder mají uvnitř filtry, které zachycují jemný prach a pyl. Jsou tedy ideálním řešením pro domy ve městech, kde jsou rušné komunikace a vysoká prašnost. Ocení je však i alergici, kteří se jinak během pylové sezóny musí obejít bez větrání. Vzduch se do interiéru přivádí hygienickými rozvody vzduchu Zehnder s hladkým vnitřním povrchem, zabraňující usazování prachu a umožňující snadné a důkladné čištění.

Větrací jednotka z vašeho domu nebo bytu odvádí vydýchaný znečištěný vzduch, díky tomu se v interiéru neusazuje vlhkost a nevytvářejí se plísně. Vy tedy budete neustále dýchat čistý vzduch.

Nezbytnost u tepelně izolovaných, vzduchotěsných staveb

Kvůli zpřísňování stavebních předpisů dochází k zesílené izolaci vnějších stěn a okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To pomáhá uspořit tepelnou energii, ale z řízeného větrání dělá nepostradatelnou součást domu. Systém zajišťuje pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.

Komfortní systém větrání zehnder se zpětným ziskem tepla je tím nejvhodnějším řešením, když chcete získat čerstvý, zdravý a čistý vzduch, bez zvýšené vlhkosti a plísní, chránit interiér před prachem, pylem a hlukem a zároveň ušetřit až 50 % nákladů na vytápění. 

Další výhodou systému Zehnder je snadná a rychlá instalace i velmi intuitivní ovládání. Těšit se můžete na vše od jednoduchého displeje, přes automatické řízení větrání pomocí dálkového ovladače a čidel až po praktické ovládání pomocí mobilních aplikací.

Unikátní výměník tepla Zehnder comfoair Q

Součástí systému je unikátní výměník tepla ve tvaru diamantu, který má o 25 % větší předávací plochou, díky tomu se zvyšuje účinnost rekuperace tepla. Entalpický vyměník zamezuje vysoušení vzduchu, sesychání dřevěných výrobků a zamrzání systému v zimním období.

Švýcarská kvalita

Zehnder je jedničkou v Evropě ve výrobě větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. 

Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968 a od té doby se Zehnder vypracoval na vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku. Dále patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *